►POSTAVA

Hubnutí podle zvěrokruhu

23. dubna 2013 v 22:15
Když mi moje sestra četla charakteristiku na moje znamení co se týká životního stylu, jídla co mám ráda, byla jsem hodně překvapena, že toho na mě hodně sedělo, proto tento článek určitě stojí za přečtení.
Pozn. nejsem velký fanoušek horskopů, ale někdy to fakt sedí :)

Lev

Lev miluje vzrušení a nové věci, takže na dietě, kterou drží, je obvykle závislý - až do posedlosti další novou dietou! Vaší velkou motivací je váš vzhled. To, jak vypadáte, je pro vás velmi důležité.

Nejlepší dieta pro vás
Víme, že máte k zbláznění rádi smažená jídla, ale měli byste se jim vyhýbat, jak se dá. Můžete si je dát jednou nebo dvakrát do týdne, při častější konzumaci však riskujete velké potíže s cholesterolem, takže to s řízky a hranolkami nepřehánějte. Dejte si místo toho více zeleniny obsahující železo, které se nachází hlavně ve špenátu a brokolici.

Nejlepší cvičení pro vás
Lvi jsou přirození exhibicionisté, v tom nejlepším významu. Rádi všem předvádějí, jak ve svém novém sportovním oblečení vypadají skvěle. Ideální volbou je proto pro ně posilovna.

Rak

Raci jsou nejvíce emocionální ze všech hvězdných znamení. Jídlo je pro ně velmi důležitou součástí každodenních rituálů. Jsou velmi dobrými kuchaři, nebojí se používat všechna zařízení a náčiní, která v kuchyni najdeou. Gastronomické experimentování jim dělá skutečnou radost.

Nejlepší dieta pro vás
Měli byste do svého jídelníčku zařadili více ryb, hroznového vína, pohanky, kysaného zelí, nakládané zeleniny a květáku. Vyhýbejte se cukru, sladkostem, bílému chlebu a pivu.
Nejlepší cvičení pro vás
Raci milují vodu a moře, tak proč nezkusit plavání nebo třeba lekce aqua aerobiku.

Panna

Jste perfekcionisté a pokud se rozhodnete něco udělat, například začnete držet dietu, tak obvykle neskončíte dříve, než dosáhnete vytčeného cíle.

Nejlepší dieta pro vás
Pro váš organismus jsou potřebné potraviny jako mrkev, vařené brambory, vařená vejce, zelné saláty, rajčata, jídla s hrachem a kukuřicí. Velkým obloukem se vyhýbejte majonéze a tukům a nejezte příliš mnoho sladkého. Čokoláda jednou týdně vám stačí.
Nejlepší cvičení pro vás
I když vás běh na běžeckém pásu zrovna nenaplňuje nadšením, je druh činnosti, pro kterou máte trpělivost a odhodlání.

Váhy

Pokud nosíte pár kil navíc, je vaše sebedůvěra na bodu mrazu. Navíc můžete být nerozhodní, což znamená, že pořád odkládáte začátek diety nebo měníte svůj cvičební plán.

Nejlepší dieta pro vás
Držte se pryč od špaget, alkoholu a perlivých nápojů, mohou vám poškodit ledviny. Doporučujeme vám jíst více jablek, jahod, jogurtů a další podobné potraviny. Do vašeho jídelníčku zařaďte také hovězí maso, kukuřici a rýži.

Nejlepší cvičení pro vás
Zkuste některý z jednoduchých způsobů, jak vytvarovat své tělo, aby vypadalo delší a štíhlejší. Zkuste posilování a ujistěte se, že děláte správné cvičení vhodné pro váš věk.

Štír

Jednou z nejlepších věcí na Štírech je jejich pozitivní přístup. Ten značí vítězství, i pokud jde o diety.

Nejlepší dieta pro vás
Nejlepší by bylo, kdybyste se stali vegetariánem, svět je však plný pokušení... Můžete se alespoň občas pokusit krátkodobě vysadit masné výrobky. Kuřecí maso byste měli konzumovat pouze v kombinaci s rajčatovými omáčkami nebo se salátem z červeného zelí. Vyhýbejte se vepřovému a snažte se jíst lehčí jídla, ale častěji.

Nejlepší cvičení pro vás
Štíři milují sex, takže nejlepším způsobem pro spalování kalorií je pro ně pravidelný vášnivý "tělocvik" s partnerem.

Střelec

Snadno přibíráte kila, proto je nezbytné, abyste se zdravě stravovali, co nejvíce se hýbaly na čerstvém vzduchu a cvičili. Jste optimisté a přirozeně tíhnete ke sportu, takže hubnutí by pro vás nemělo být příliš velkým problémem. Jediná věc, která by vše mohla pokazit je vaše netrpělivost a láska k večírkům.
Nejlepší dieta pro vás
Potraviny vhodné pro vás jsou ovoce bohaté na vitamín C (citrusy, pomeranče, kiwi...), rajčata, pórek a česnek. Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám, jídlům z fast-foodů, cukru a umělým potravinovým sladidlům.
Nejlepší cvičení pro vás
Střelci jsou obvykle docela sportovci, takže jít si zaběhat nebo si zacvičit doma podle fitness DVD je pro vás docela snadné.

Býk

Milujete jídlo a pití a máte tendenci dopřávat si. Ale naštěstí jste také trpěliví a metodičtí, což jsou dobré vlastnosti, pokud chcete zhubnout rozumně a váhu si udržet.

Nejlepší dieta pro vás
Bohužel máte velmi pomalý metabolismus a to, že se neradi aktivně hýbete, vám příliš neprospívá. Měli byste se vzdát chleba, zvláště bílého, všech těstovin a jíst co nejvíce salátů a polévek, jejichž základem je zelenina. Jinak riskujete, že naberete přebytečné kilogramy, které budete shazovat s velkými obtížemi.
Nejlepší cvičení pro vás
Jste velmi kreativní a milujete pohyb. Tanec je pro vás skvělý způsob, jak spálit kalorie, aniž byste si toho všimli!

Blíženci

Společenští a koketní Blíženci potřebují něco, aby jejich mysl, fungovala stejně jako jejich tělo. Jejich vrtkavá povaha a tendence nudit se může stát kamenem úrazu.
Nejlepší dieta pro vás
Protože jste stále pod časovým stresem a žijete ve spěchu, volíte často levná, nezdravá, ale zato velmi kalorická jídla způsobující depresivní stavy a mající negativní vliv na vaše zdraví. Ve vaší stravě by proto neměla chybět zelenina a měli byste se vzdát všech fast-food jídel, brambůrků a podobných pochutin. Co se týče pití, volte různé džusy.
Nejlepší cvičení pro vás
Budete potřebovat něco, co se vám podaří zařadit do vašeho rušného dne. Máte nevyčerpatelnou energii a milujete vše, co je pro vás nové, takže experimenty v jídle i ve sportu jsou vaší doménou. Co se týče pohybu, volte aktivity na čerstvém vzduchu. Možná se vám zalíbí jóga nebo běh.

Zásadní podmínkou k tomu, aby byl běh prostředkem k hubnutí, je dodržování správného jídelníčku a pravidelný trénink.

Ryby

Ryby jsou další znamení, které dobré jídlo a pití miluje. Jejich slabostí může být alkohol - všechny ty prázdné kalorie mohou stát za jejich nadváhou. Milují ale pohyb venku na čerstvém vzduchu a jsou velmi společenští.
Nejlepší dieta pro vás
Pro lidi narozené ve znamení Ryb je nezbytné, aby konzumovali potraviny bohaté na železo - játra, vaječný žloutek, ústřice, ledvinky, obiloviny, fazole, špenát, zelený salát, hroznové víno, sušené švestky, meruňky, broskve a datle. Měli by snížit denní dávku solí a tuků. Vepřové maso nahradit kuřecím nebo rybami a masové vývary zeleninovými polévkami.
Nejlepší cvičení pro vás
Vezměte kamaráda či kamarádku s sebou do posilovny, hubnutí vám půjde lépe, když budete mít společnost a povzbuzení.

Beran

Milujete výzvy! Pokud ale neuvidíte výsledky svého snažení rychle, pravděpodobně hodíte ručník do ringu.
Nejlepší dieta pro vás
Tou je pro vás dieta s názvem Faktor 5. Ta je založena na 5 základních principech. 5 tréninků po 5 minutách. K tomu strava 5-krát denně, jejíž příprava si vyžádá opět jen 5 minut. Bez hladovaní či trápení v posilovně se už v průběhu pěti týdnů dostaví výsledky!

Nejlepší cvičení pro vás
Líbí se vám energické sporty, při kterých máte vše pod kontrolou, takže běh by pro vás mohl být tím pravým pohybem. Nebo zkuste týmový sport jako ženský fotbal, nohejbal nebo hokej, kde vás bude konkurence stimulovat.

Kozoroh

Věděli jste, že mnoho kuchařských celebrit jsou Kozorohové? Patří k nim třeba Nigella Lawson, Rick Stein, Keith Floyd, Nick Nairn a Hugh Fearnley-Whittingstall.

Nejlepší dieta pro vás
Kvůli kvalitě kostí, kůže a zdravým kloubům je pro Kozorohy nezbytná strava bohatá na bílkoviny a vápník. Doporučené potraviny jsou libovolné maso, ryby, brambory, těstoviny, kukuřice, vejce a kokos. Vyřaďte ze svého jídelníčku příliš kořeněná jídla.

Nejlepší cvičení pro vás
Neúnavnost a disciplína jsou dvě z vašich silných stránek, takže byste neměli mít žádný problém s motivovací při použití domácího fitness vybavení.

Jestliže máte k dispozici gymnastický míč a volnou stěnu, můžete jej využít k procvičení přední strany stehen.

Vodnář

Jste velcí snílci. Neradi kolem sebe vidíte hodně lidí, milujete soukromí. Máte tendenci jíst nezpracované potraviny, takže strava plná ořechů, semen a čerstvých plodů je pro vás skvělou volbou.
Nejlepší dieta pro vás
S nadváhou v podstatě nemáte problémy, protože jste velmi aktivní a efektivně spalujete kalorie. Existuje však pár pravidel, které byste měli respektovat, abyste se udrželi ve formě. Vyhýbejte se slaným potravinám, pijte hodně tekutin a občas držte ovocnou dietu.

Nejlepší cvičení pro vás
Jste vzdušné znamení, které rádo relaxuje. Ideálním sportem pro vás je například jóga.

Cvičíme zumbu s youtube

12. února 2013 v 8:37
Ahojky, mám tu pro Vás pár písniček zumby i s choreografií, které stojí za to. Jak víte zumba je jeden ze sportů, kde posilujete všechny svaly a zároveň pálite spoustu kalórií a to vše zábavným způsobem! Kdyby měl někdo zájem o další videa, stačí napsat :)

Pro video stačí kliknout na obrázek

1. Shake It - choreografie určená hlavně pro posílení spodní části těla (nohou)

http://zumba.hox.cz/images/zumba3b.jpg

2. Fica, jedna z mých oblíbených, choreografie taky spíše zaměřená na posilování nohou

http://zumba.hox.cz/images/zumba3b.jpg

3. PSY gangnam style - a kdo má rád tento hit může si i zatančit :)

http://zumba.hox.cz/images/zumba3b.jpg

Jak spálit 100 kcal

20. července 2012 v 11:19 | hubnem13spolu
10 min skákání přes švihadlo
13 min běh (8km/h), spinning, squash
14 min tae-bo, plavání, volejbal
15 min tanec, rychlá chůze, kick box aerobik, horská turistika
20 min venčení psa, volejbal
25 min nakupování
30 min procházka
34 min úklid
38 min vaření
41 min vysávání
51 min řízení auta
1hod, 5min psaní na stroji
1hod 48min spánek

Podprsenka vyztužená VS. push-up a proč nenosit push-up každý den!

26. dubna 2012 v 14:11 | spravnapodprsenka.cz
Rozdíl mezi vyztuženou podprsenkou a podprsenkou push-up poznáte pohledem z druhé strany - tedy z vnitřní strany košíčku. Vyztužená podprsenka má o něco tlustší košíčky než nevyztužená podprsenka, ale nemá uvnitř žádné vycpávky. Oproti tomu push-up podprsenka má na spodu košíčku vycpávky nejrůznějších velikostí, mohou být také vyndavací. Nejčastěji jsou to však měkké "polštářky" ve spodní části košíčků.

Spousta děvčat zejména v mladším věku miluje push-up podprsenky. Jsou prostě úžasné, že ano? Můžete si jimi zvětšit prsa až o dvě velikosti! Tak jaký je vlastně ten problém s push-up podprsenkami a proč by se neměly nosit každý den? Problém je v tom, že vycpávka stlačuje prsní tkáň a prso je drženo v nepřirozené pozici. Jak už sám název push-up napovídá - prso je stlačeno směrem nahoru. Názorný a velmi efektní příklad najdete v následujícím obrázku:


Podívejte se, co nám vycpávka s prsem udělala. Opravdu si chcete takto ničit prsa každý den? Zejména mladé dívky si to možná neuvědomují, jelikož mají ještě prsa hezká. S každodenním nošením push-up podprsenek však hezká dlouho nezůstanou. To, že vycpávka stlačuje prso, má jeden velmi negativní efekt, který se dostaví o tolik dříve, než by musel - povislá prsa. Nemyslete si však, že se to týká pouze velkých prsou! Povislá mohou být i malá prsa!

Ženy dnes chodí na plastiky, aby spravily to, co jim roky a gravitace vzala - krásná prsa. Přitom řešení je tak jednoduché, koupit si správnou velikost podprsenky a neničit si prsa v push-up podprsenkách. Samozřejmě, gravitace je gravitace, ale nemusíte jí ještě pomáhat ;) Dokážete si představit, co musí s prsy dělat, dnes tak oblíbená, push-up podprsenka zvětšující o dvě velikosti? Pokud jste někdy tuto podprsenku držela v ruce, jistě mi dáte za pravdu, že je to pro prsa katastrofa.

Samozřejmě neříkám, že by se push-up podprsenka neměla nosit vůbec. Můžete si jí nechat na občasné nošení, třeba večer na párty. Ale pro každodenní nošení je push-up podprsenka naprosto nevhodná. Se správnou velikostí podprsenky budou vaše prsa vypadat mnohem lépe a se správným střihem (podprsenky s nízkým středem, plunge) dosáhnete stejného, ne-li lepšího efektu než s push-up podprsenkou.

O tom, jak najít tu správnou podprsenkou, najdete na www.spravnapodprsenka.cz

Máš problém s vyprazdňováním?

31. ledna 2012 v 14:41 | Salome
Ať už máš jakoukoliv postavu můžeš mít problémy s vyprazdňováním, které souvisí s tvým zažíváním a správnou činností střev. Průměrný člověk by měl chodit "na velkou" aslpoň jednou denně, někdo v tom má štěstí a potkává ho to třeba každé ráno před probuzením, nebo večer před spaním, takový lidé mají výborný organismus, který je zvyklý na pravidelnost.

Vylučování bys neměla podceňovat, jelikož se tělo zbavuje odpadních produktů ze svého organismu, různých bakterií apod. Řešit bys to měla pokud chodíš na velkou pouze 3x týdně. Než se zajdeš poradit za doktorem, zkus jednoduché léky, které ti mohou pomoci a nijak ti neuškodí.

Vyprazdňování je velmi důležitý proces i zhlediska postavy, kdo hůř vylučuje, ten hůř tráví a vede svoje tělo do obezity, já sama jsem s tímto měla problém a jakmile jsem začla užívat pouze doplňky stravy hned je vše v pořádku.

Maxi Vita- Štíhlá linie
Je to doplněk stravy, který ti napomáhá při snižování tělesné hmotnosti. Obsahuje látky z citrusů a zeleného čaje, který je znám na zrychlení metabolismu a dobré trávení, právě proto jsem si výrobek, ani né za špatnou cenu koupila. Užívá se jedna tableta denně, abych pravdu řekla, s hmotností mi to asi nijak moc nepomohlo, ale hlavně se mi upravil proces vylučování, což si ihned chválila i moje sestra, která k tomu měla také svůj důvod. Najdeš jej v lékárně v cenové hodnotě okolo 90kč. V balíčku je 30tablet, jediná nevýhoda je, že jsou větší a mohou se hůř polikat, já naštěstí s tímto problém nemám, takže to spolknu aji tak a zapíjet nic nemusím.

Emulips
Emulips

S tímto produktem sama zkušenosti nemám, ale slyšela jsem na něj jen samou chválu. Upravuje též proces vylučování a působí i pozitivně na krevní tlak, též reguluje hmotnost a pomáhá upravit metabolismus tuků. Jedna známá po užívání velmi zhubla z velikosti 36-38 na velikost 34-32. Vyrábí se z oleje a odrůd řepky, dodává se v přáchutích skořice, česneku, uherského, i bez příchutě. Je ve formě kapek, které si užévají jednou denně,obsah lahvičky vydrží asi 3 měsíce. Najdeš ho v každé lékárně v hodnotě kolem 400kč.

Zumba

11. ledna 2012 v 14:29 | Salome
Určitě jsi už slyšela o zumbě, která je teď velmi populární. Můžeš si pořádit CDčko, tancovat z youtube, ale nejlepší motivací je navštívit lektorku zumby, která příjmá lidi a tančí s nimi. Přeci jenom to znáš-dnes se mi nechce, nebo po půl hodině se na to vykašleš,ale když už máš přesný plán v jaký den tam budeš chodit a dřív ti bude určitě blbé odejít je podle mě nejlepší možnost.

Jestli máš všechny kamarádky líné, v podstatě jako já, můžeš chodit na zumbu i sama, neboj se že se tam budeš nudit, vždy to rychle uběhne a bude tě to určitě víc bavit než 2 hodiny v posilovně a spálíš stejně kalorií. Četla jsem, že za jednu hodinu zumby spálíš 3 000 kalórií a navíc tím zpevňuješ všechny své svaly a pokud chceš zhubnout po celé postavě zumba je tou nejlepší možností.

Lekce probíhají většinou jednu hodinu od 60-150Kč, řekneš si dávat za to zbytečné peníze, ale je to zbytečné když to děláš pro své tělo? Za co jinak by jsi to vlastně utratila? Jídlo? Blbosti? Sladkosti? Pivo?

O co vlastně jde?
Zumba jsou rytmické kroky sladěné podle rytmu hudby, mohou se používat i čínky. Hudba pro zumbu není nijak strašná, spousta je i dnes moderní např. Shakira- Rabiosa či Danze Kuatro od Lucenza. Po každé písničce je tak minuta oddech, tanec není nijak moc náročný takže pauza vždy stačí.

Pro úplnou představu se radši podívejte na videa níže.13 nejúčinnějších TUKOŽROUTŮ

4. ledna 2012 v 18:15 | doma.nova.cz
Začněte pěkně od rána

Ráno se nadopujte vitamíny a zdravou vlákninou, zapijte vybranými nápoji, které nabudí váš metabolismus. Ovoce bychom měli vychutnávat v dopoledních hodinách, takže si nezapomeňte na každý den vybrat jedno z následujících exotický tukožroutů:

Ananas - Skvělý pomocník na trávení a zahnání pocitu hladu je ananas. Pomáhá tuky odbourávat přesně tam, kde chceme.

Ananas

Citrusy - Díky vysokému obsahu vitamínu C jsou pomeranče, grepy, limetky a citrony zaručenými tukožrouty. Vitamin C pomáhá organismu rychleji zpracovávat tuky a snižuje cholesterol.

Kokos - Zabraňuje přejídání a je bohatý na hořčík, draslík a vlákninu, které udržují tělo v rovnováze.

Další vhodné tipy ke snídani:

Ovesné vločky - Obsahují vysoký podíl vitamínu B a E a vlákniny, takže pomáhají udržovat stálou hladinu cukru v krvi a snižují cholesterol.

Vajíčka - Mají v sobě velké množství živin a přitom má tak málo kalorií. Obsahují velké množství bílkovin, které jsou velmi bohaté na esenciální aminokyseliny, jež organismus potřebuje pro obnovu buněk.

Jablka - Díky obsahu pektinu v nás jablka vyvolávají pocit nasycení. Obsahují sice hodně cukru, ale ovocného, tedy zdravější verzi.

Na oběd i večeři si k jídlu přichystejte vybranou zeleninu a přílohy, které vám díky svému složení pomůže po Vánocích zpět do formy:

Saláty - Listové saláty všeho druhu prospívají k lepšímu trávení a zároveň regulují vaši hmotnost. Díky nahořklé chuti ovlivňují i porci, kterou sníte k obědu! Zasytí a usměrní váš apetit.

Kysané zelí - Výborný antioxidant, který navíc pročišťuje organismus a urychluje látkovou výměnu. Pomáhá stimulovat funkci střev a vylučování toxických látek.

Kysané zelí

Správné přílohy - Všechny luštěniny, kuskus, bulgur, polenta, jáhly, oves, pohanka, hnědá rýže, těstoviny ze špaldové mouky se dušenou zeleninou vás zasytí, ale nepřidají téměř žádné kalorie, naopak dodají tělu mnoho minerálů a cenných enzymů, které usnadňují trávení.

Tmavé pečivo - Žitný chléb obsahuje rezistentní škrob, díky kterému ti hladina cukru v krvi stoupá mnohem pomaleji, než po konzumaci bílého pečiva. Celozrnný chléb je zas bohatý na vlákninu, která váže tuky, a ty se pak nemohou ukládat v těle. Knackebrot pomáhá snižovat cholesterol.

Čím doladit váš den plný tukožroutů?

Syrovátka - Díky kaseinu a kyseliny linolové bojuje proti tukům a mírní chutě na sladké.

Zázvor - Zázvor díky obsahu vitamínů (A, C, B) a minerálních látek (vápník, železo, draslík, hořčík), podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu.

Zelený čaj - Zvyšuje spalování tuků a má vliv i na činnost střev. Jeden šálek zeleného čaje je schopen spálit až 100 kJ energie. Dopřejte si ho před jídlem, tím nastartujete spalování.

Cviky na boky

11. října 2011 v 21:37 | jenprozeny.cz
Není nad to, moci vystavit své perfektní pozadí a dočkat se obdivu. (Foto: profimedia.cz)
Kolik žen by chtělo mít pěkně vytvarované boky? Přece všechny! Boky jsou tvořeny středním svalem hýžďovým, na který jsou zaměřeny i jednotlivé cviky. Vždy dbejte na správné technické provedení jednotlivých cviků. Pamatujte také na to, že na výsledky je třeba si počkat. A musíte cvičit pravidelně. Alespoň 2× týdně.

■ Cvik na boky 1
Lehněte si na pravý bok, nohy nechte v jedné přímce s tělem. Pravou rukou se zapřete o zem. Zvedněte boky několik centimetrů nad podložku. Zatněte břišní svaly a vysuňte pánev nahoru, jak nejvíc můžete. V této pozici vydržte několik sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí pozice.
■ Cvik na boky 2
Postavte se, nohy rozkročte víc než na šířku ramen a ruce zapřete o boky a pomalu přeneste váhu na pravou nohu. Pravou patu tlačte k zemi a nohu pomalu narovnávejte, až se vrátíte do původní pozice.

Tipy na zimu

8. října 2011 v 13:26
http://data.czechtourism.com/fotografie/2009-01/foto/2009-01-14-175144-lide-pradniny-sport-zabava-litomerice.jpg

Venku...
Pokud ti nevadí chladné, skoro zimní počasí, obleč se a vyraz do přírody! Nemusíš hned běhat několik kilometrů denně, stačí jít s přáteli na procházku se psy, na brusle, nebo v zimě uspořádat sněhovou bitvu, nebo soutěž o nej snhuláka. Bude to zábava... a ještě spálíš hromadu kalorií!

hodinová procházka = 331 kalorií
stavba sněhuláka = 285 kalorií
sněhová bitva = 352 kalorií
hodina bruslení = 381 kalorií

Krásná Jessica Alba říká: "Vím, že pravidelný pohyb je pro zdraví moc důležitý. Ale hlavně mě musí bavit! Proto spojuji příjemné s užitečným a když nemám náladu cvičit sama, zajdu s přáteli třeba na jógu, na procházku, na squash nebo na brusle!"

Ve škole nebo v práci
Když se zamyslíš nad tím, za den se přesouváš s těžkým batohem ze třídy do třídy, nebo kolikrát táhneš tašky z nákupu, zjistíš, že se ve škole ani po práci zas tolik neflákáš. Za den díky této činnosti spálíš asi 215 kalorií.

Během patnácti minut basketu při hodině tělocviku spálíš 80 kalorií.

Zaspala jsi a běžela jsi, abys přišla včas? Při rychlém ranním běhu můžeš spálit až 158 kalorií.

Posílit zadeček můžeš i při sezení! Pohodlně se posaď, zatni alespoň na 15 vteřin hyžďové svaly a pak je uvolni. Vše opakuj desetkrát.

Pro krásné nožky! Všechny schody, které máte ve škole nebo v práci poctivě vyšlápni. Chodidlo na schod přitom nepokládej celé, ale patu nech volně ve vzduchu.

http://www.atrium.cz/_upload/napsalionas/2006/domov200607_foto01.jpg

Doma
Zamysli se nad tím, jestli tvůj milovaný pokoj nepotřebuje už delší dobu uklidit. Nejen, že ti v něm pak bude mnohem líp, ale ještě při tom uděláš i něco pro svou postavu!

Povlečení polštáře a peřiny: 38 kalorií
Ustlání postele: 9 kalorií
Úklid stolu a utření prachu: 42 kalorií
Vyžehlení kalhot: 20 kalorií
Vyluxování koberce: 194 kalorií
Přerovnávání nábytku: až 720 kalorií
Přebrání a vyhození nepotřebných věcí: 107 kalorií
= Celkový výdej: 1 130 kalorií! To vše spálíš během dvou-tří hodin, které ti tento úklid zabere.

V kuchyni
Jídlo miluje snad každý! Jako bychom tě slyšeli... tak co si dám dneska dobrého? Nauč se uspokojit své chuťové buňky i zdravými dobrotami!

Malá sladkost
Nikdy si nekupuj celý balíček bonbónů. Mlsej vždycky jen po jednom kousku! Uvidíš. že jich nespořádáš tolik.

Před každým jídlem vypij sklenici vody
Tekutinou trochu zaplníš žaludek a díky tomu toho spořádáš méně než obvykle!

Vyzkoušej pálivá jídla
Výzkumy prokázaly, že například ostrá čínská jídla jsou dobrá pro trávení a ničí nepříjemné parazity ve tvém bříšku. Je to vlastně taková přírodní dezinfekce.

ANO nebo NE?
Opečené kuřecí nudličky: ANO
Smažená kuřecí křídla: NE
Musli tyčinky: ANO
Čokoládové tyčinky: NE
Pečené brambory se salsou: ANO
Nachos se sýrem: NE
Ovocná ledová tříšť: ANO
Zmrzlinový pohár se šlahačkou: NE

http://media.novinky.cz/264/72641-top_foto2-laphh.jpg

4 tipy při cvičení
Rozhodla ses cvičit? Pak bys měla myslet i na naše rady... Vyzkoušej je!

1. Pokud chceš zvýšit účinnost cvičení, posiluj vždy odpočatá. Výměna látek se tak může zvednout až o 40 % a díky tomu bude tvé tělo spalovat kalorie mnohem rychleji!

2. Cvič v dobře osvětlené místnosti! To není vtip:-) Šero navozuje podvědomě touhu těla po spánku a pocit únavy. Naopak světlo tě nabije energií a chutí po nějaké aktivitě. Tak neváhej a rozsviť si!

3. Pozor na jídlo! Minimálně půl hodiny před cvičením bys neměla nic jíst. Pokud by tě přepadl pocit hladu, přepij ho vodou.

4. Během cvičení pravidelně doplňuj tekutiny!

Zadek - proč z něj všici šílí

8. října 2011 v 13:26


Nemáte někdy pocit, že z dámského pozadí jde hlava kolem úplně všem? Skoro po každém šílí nějaký muž a skoro z každého šílí nějaká žena.


Pro ty první je ženský zadek děsně sexy a je úplně fuk, že nemá parametry modelek spodního prádla. Pro ty druhé je skoro za všech okolností nepřijatelný. Ano, zadek je pro mnohé z nás nepřítelem číslo jedna. Je velký, rozkydlý, neforemný, kazí nám postavu, nevejdeme se kvůli němu do stejných rour jako Kate Moss a vůbec... Má jediné štěstí, že nám není denně na očích. Jinak bychom s ním rázně zatočily! I když než se rozhoupeme s ním opravdu začít něco dělat, nejprve:
MASKUJEME A ZAKRÝVÁME
Protože má zadek blízko k pohlavním orgánům, je považován za jednu z nejerotičtějších zón na těle. Současně z něj anální otvor dělá cosi nečistého, a tak si spojením těchto dvou kontroverzních vnímání vydobyla tato část našeho těla mimořádné postavení. Proto, aby nepohoršovalo současně eroticky neprovokovalo, je v mnoha civilizacích běžné, si pozadí halit. My ženy jsme toto zakrývání dovedly k dokonalosti a v touze alespoň opticky dovést svůj zadek k ideálním, pevným kulatým tvarům, maskujeme pomocí barev, střihů, délek, šířek... jen aby vypadal dobře.
Jak oblékat jednotlivé tipy zadečků najdete ZDE!
Ženský zadek, to nejsou jen hýžďové svaly, které nám umožńují vzpřímený postoj a chůzi, to je především tuk. Zatímco muži s ním bojují v oblasti břicha, nám se usazuje především na hýždích a stehnech. (Tuk dokáže tvořit hodně přes polovinu hmoty dámského zadečku.) Na velkých tukových polštářích se sice dobře sedí, ale neznamená to, že je nutné se s nevyhovujícím zadkem smířit. Daný tvar cvičením sice nezměníme, ale velikost a především pevnost ano. Chce to málo - jen hejbnout zadkem!
Všeljaké cviky najdete všude na internetu, stačí jen napsat: cviky na zadeček.

9 tipů, jak zamaskovat špíčky

8. října 2011 v 13:23 | Femina

dámské oblečení
1. Zaujměte na první pohled. Zapomeňte na neforemné halenky a dlouhé kabáty. Nebojte se výrazných barev a vzorů. Budete působit sebevědomě a okolí vás tak bude vnímat také.
2. Upoutejte účesem. Zajímavou barvou nebo střihem vlasů odvedete pozornost od postavy. Mužům bude slušet rozcuch nebo módní patka, ženy mohou vsadit na retro účes, mikádo nebo trendy ofinu. Z barev jsou stále in melíry, platinové a měděné odstíny.
3. Zapomeňte na pytlovité oblečení! Většina žen se domnívá, že nějaké to kilo navíc nejlépe schová volným oblečením. Ale pozor, neschovávejte se v něm! Přestaňte si kupovat oblečení až o dvě čísla větší, je to ta největší chyba, které se můžete dopustit. Volnější střihy ano, ale perfektně padnoucí. Dalším špatným zvykem bývá kupování kalhot, které jsou opravdu "knap". Kalhoty zapnuté "na doraz", ze kterých vám často lezou a přetékají postranní špíčky, nevypadají nejlíp.
Pokud právě vy bojujete s nadváhou nebo s nesouměrnou postavou, vyberte si takové oblečení, které vám dokonale sedne a mějte přitom na paměti ty partie, které potřebujete zamaskovat. Při výběru oblečení myslete na to, že musíte vyzdvihnout to, co je na vás hezké. Pokud jste silnější např. v horních partiích a máte bujná prsa, oblékněte se raději do elegantní a lehce volné tuniky a užších džín. Nikdy nedělejte to, že se oblečete do volného vršku i volných kalhot! Vyzkoušejte černočernou variaci. Jestliže máte opravdu velkou nadváhu, vždycky vás zachrání černá barva, která opticky zeštíhluje. Pokud ji zkombinujete se svislým proužkem, štíhlý efekt je zaručen.
4. Nebojte se doplňků. Zajímavá brož, dlouhé náušnice, výrazný náhrdelník, to vše vám zajistí, že lidé budou obdivovat doplněk a nevšimnou si většího bříška. Muži mohou pro změnu zvolit barevnou kšiltovku, šál, náramky nebo originální boty.

5. Prodejte své tělo. Pokud si přejete zeštíhlit bříško, vybírejte svršky převážně z lehkého materiálu. Dalším zeštíhlujícím bodem je - stáhnuté svršky pod prsy, které se nepatrně rozšiřují a tuniky, které jsou zakončené širší gumou na spodním okraji. Jestliže chcete zamaskovat širší boky a pozadí, sáhněte po sukni áčkového tvaru. Co se týče kalhot, mohou zadeček nepatrně obepínat, ale přes stehna by měly být malinko volnější. Kalhoty s vysokým pasem jsou pro vás pasé.
A co se týče bundiček či kabátků, volte raději takovou délku, která bude končit zhruba v polovině vašich hýždí. Široké boky a stehna jdou zeštíhlit opticky - prodloužené topy a svetříky jsou to pravé. Ty by měly končit pouze kousek pod vašimi boky, ale nikdy ne v té nejširší části. Problematické partie se dají zamaskovat i tmavší barvou. Vyhýbejte se kalhotám, které se směrem dolů zužují, tzv. mrkváčům.
6. Buďte křehká. Ženy mají oproti mužům jednu výhodu - mohou obout boty na podpatku a tím opticky zeštíhlet. Vysoké jehly vám protáhnou a zeštíhlí nohy, navíc vás donutí být narovnaná, čímž se zmenší i bříško.
7. Smiřte se se svým tělem. Pokud vás nebaví podřizovat se současným trendům, ukažte, že jste se svým tělem spokojeni. Noste to, v čem se cítíte pohodlně bez ohledu na to, co si myslí okolí. Vždyť Halina Pawlovská si na své tloušťce založila kariéru. Herec Jack Nicholson také neoplývá postavou topmodela a je idolem žen. Buďte jako oni a ze svých kil navíc si nedělejte velkou hlavu.

Nadechněte se luxusu se šperky Frey Wille
8. Vsaďte na současné trendy. Zatímco muži mají nedostatek tajných zbraní jak maskovat nadváhu, ženy jsou plně vyzbrojené. Současný trend tunik, maxi šatů, maxi sukní, dlouhých kardiganů a triček v prodloužené velikosti hraje pro boubelky. K tunice oblékněte černé legíny a budete se rázem cítit o patnáct kilo lehčí. 9. Užívejte si. Podle britského průzkumu mají tlustí lidé méně sexu, protože se v posteli stydí za své nedostatky. Kdo říká, že v ložnici nemůžete kila úspěšně maskovat? Muži, které trápí bříško, si mohou při sexu nechat tričko, ženy s větším bříškem mohou sáhnout po sexy korzetu. Širší boky a stehna zahalte do krajkové košilky, která vám v intimních chvílích rozhodně překážet nebude.
 
 

Reklama