►KRÁSA&PÉČE

Fotonávod na účes

31. srpna 2012 v 13:12

Strie- dají se odstranit?

24. srpna 2012 v 16:23 | Salome
Já sama trpím jako většina dívek výskytem strií a stále se nevzdávám proti jejich odstranění něco dělat. Moje první chyba při malém výskytu byla používání hydratačních krémů, nikterak krémů pro výživu pokožky, což je například stará známá Indulona. Dále jsem zkoušela pokožku tzv. obrušovat pemzou a peelingem, což mi výsledek také žádný výsledek nedalo.

V současné době používám na strie speciální přípravky + Indulonu a řekla bych , že viditelnost je opravdu menší. Při používání samoopalovacích mlék ( já používám od značky Balea) je výsledek dokonce překvapující- opravdu o 60% minimální viditelnost strií.

Opálení pomůže?
Četla jsem diskuzi a v té radily, že viditelnost strií je menší, pokud máte opálenou pokožku, vyšla jsem si tedy s kamarádkami na koupák a opalovala se jak divá - výsledek mě opravdu překvapil, ale úplně jinak- strie byly viditelnější o 40% a ostatní místa byly celkem bílá, naštěstí pak opálení vybledlo a tím i můj efekt opálených strií.

Masáže s olejíčky
Tuhle metodu jsem zatím nezkoušela, po pravdě řečeno nechce se mi celý den paplat jen se svými striemi a dopřávat jim každodenní masáž, která jak jsem slyšela a tomu věřím- pomáhá. Dokonce jsem četla i zajímavé domácí doporučení - masírovat krouživými pohyby obyčejným sádlem.

Laser ?
Nedávno mi moje kamarádka, co studuje zdravku říkala, že strie se vlastně odstranit nikdy nedají, pouze na určitou dobu, ale to už v kosmetických salónech neuslyšíte že? Strie jsou prostě narušení pokožky a stále se obnovují- jednorázový laserový zákrok vám nepomůže, možná na dobu maximálně 14ti dnů, pak se pokožka zase obmění a strie máte takové jako před tím- proto také v kosmetických salónech píší - účiné při opakování. Tudíž - když už se vám jednou oběvily, musíte se o ně starat celý život ...

Ale nebojte se, holky nejsou jediné, které trpí striemi, strie jsou normální, běžné a má je 90% populace- dokonce i některé modelky a celebrity a určitě i spoustu tvých kamarádek.

Stíny, které vydrží?

9. července 2012 v 12:39 | Salome
Hledáte už dlouho stíny, které vám vydrží celou party, nebo i spánek u přátelů? Mám pro vás tip na Rimmel oční stíny, jsem s nimi velice spokojena, barva je kontrastní, pestrá, když se namíchá na kouřové líčení-vypadá skvěle. A vydrží vám dokonce i celou noc spánku na druhý den ! Cena se pohybuje okolo 100-150Kč za paletku, ale i jednotlivou barvu. Seženeš ji skoro v každé lepší drogérii. Navíc dostaneš ke stínům i praktický aplikátor- na jedné starně klasický, na druhé zúžený k vnitřímu oku.


Chceš, aby ti stíny déle vydržely?
Zkus si na oční víčka dát trošku make-upu, poté aplikuj stíny.

Jak se starat o nohy chodící v podpadkách

12. dubna 2012 v 16:59 | Salome
Určitě znáte ten skvělý trik, jaký zázrak s tvými nohami dokáží udělat podpadky. Vypadají sexy, vypnou ti nohy a jsou 100% ženské a to chlapy přeci milují :) navíc mohou mít příznivé vlastnosti v oblasti sexu, mohou ženám zlepšit sexuální prožitky jelikož nutí zapojoval svaly v podbřišku a pánevního dna (což je jakoby takové posilování).

Rádi však nemají,když si stěžujete na bolavé nohy a ukazujete jim krvavé polštářky na šlapkách, negativní vlastnosti nošení podpadků a vůbec jakékoliv negativní vlastnosti by měly zůstat tajemstvím.

Já osobně s podpadky velké zkušenosti nemám, narozdíl od mé sestry, která si klidně vyšlápne na 12cm podpadcích. Měla jsem vždy radši pohodlné tenisky,které jsem měla pouze jedny za rok. A to je přeci taky nuda, já si sice stěžuju, že sestra má miliony bot, ale za to jí vydrží při střídání pár let,naopak od mých tenisek,které mi vždy vydržely jen jeden rok.

Boty je třeba měnit, kvůli hygieně i jejich životnosti a taky o ně trochu pečovat zvlášť jedná-li se o lodičky-zkus ochranné spreje na boty, nejsou zbytečné a určitě pomůžou. Ale teď k věci- jak všechny známe za krásu se musí trpět, to je sice pravda, ale v dnešní době si to můžeme i usnadnit. Vzpomínám si, jak sestra měla z podpadků krvavé puchýře a ztvrdlou kůži na šlapkách, nyní už je její kůže tak ztvrdlá, že vůbec nevnímá bolest.

A jelikož já začínám, tak vysoké podpadky nemám šanci nosit, proto nosím jen ty, v čem umím trochu chodit a zároveň v tom nějaký čas vydržím. Určitě není dobré nosit podpadky pořád, deformují nohu a zkracují svaly -a to pak když se postavíte "na vlastní nohy,, to by jste viděli tu bolest....


Nejčastějším problémem vyššího podpadku je dření polštářků na šlapkách-to já jsem vyřešila skvělou věcičkou! Úžasné vložky do bot z Daichmanu dělají své. Já jelikož mám ještě plochou nohu a všechna váha se mi soustřeďuje na paty, bych měla nosit trošku podpatek a mým nohám to jen pomůže. A právě tyto vložky mají vystlanou i patu a polštářky u šlapek, což je do lodiček úplně úžasné! Vždy mě trápilo pálení noh, když jsem dlouho chodila, nebo trsala, zvlášť když si člověk sedne,nebo druhý den po flámu..jsem vždy umírala bolestí.

Tak tedy, jak ošetřoval chodidla začínajících dám chozením na podpadkách?
1. pemza-tu určitě všechny znáte, víte jak se používá. Je jedno jakou si koupíš, důležité je "brousit,, chodidla alspoň jednou týdně.
2.hydratace-nepodceňovat, použij nejlépe lepší (a né hydratační) krém, nejlepším příkladem je klasická bílá univerzální Indulona,která kůži vyživuje. Vadí ti mastnota a omezuje tě v dalších činnostech? Nejlepším řešením je před spaním si pořádně namazat chodidla, strčit do ponožky a zalehnout.
3.vložky do lodiček-zabraňují dření chodila ať už na patách, či polštářcích a nechutným puchýřům, vybírej jen ty kvalitní, určitě se do tvého zdraví a pohodlí vyplatí investovat.
4.gelové vložky- pokud ti bota úplně nesedí, dře tě, nebo často se tak stává i u nových bot, kup si v jakémkoliv obchodě s botami gumové pomocnice, které zabrání dřením a krvavým místům (nejčastěji se tak stává u kotníků) koupíš je v rozmetí od 70-200kč.


Když jsou nohy bolavé...
Jednoduše jim dejte klid a chvíli nenoste podpadky, jestli se ti objeví puchýře snaž se o nohy pečovat hydratací a doma chodit v nějakých větratených, pohodlných papučích bez ponožek.

Hlavně nezapomeň, že lodičky nejsou žádnou vycházkovou obuví a nemělo by se v nich chodit příliž dlouho a taky né pořád, doma si dopřej chůzi na boso. Pokud se na podpadkách teprve učíš, vybírej si ty menší a pomaličku přecházej po vyšší. Mnohem lepší pro začáteční chození jsou lodičky na klíku, u kterých je podepřené celé chodilo.

Takže podpadkúm zdar !

Návody na vlny a kudrny

31. ledna 2012 v 14:45 | dlouhevlasy.cz
Cop/y
- jako první alternativní návod uvádím klasický cop či copy. Všem už může být tento způsob zvlnění známý, přesto považuji za správné ho zde uvést. Pokud vlasy zapletete do více než 2 copů, vzniknou celkem pěkné kudrny. Vlasy nemusí být suché, mohou být i mokré. Aby se však vlasy zvlnily, musí v copech úplně doschnout. V copech můžete spát přes noc, ráno vlasy jen rozpletete a doupravíte. Pokud zapletete francouzské copy, budou vlasy zvlněné už u hlavy. Na obrázku jsou moje vlasy zvlněné po spaní ve 2 copech.


Kapesníkové vlny/kudrny

- tento návod pochází pro změnu od Sim. Potřebujete velké kapesníky, ideální počet je 3-5, které smotáte od rohu do rohu do ruličky. Suché vlasy rozdělte do sekcí - nejlépe tak, že vždy vezmete část vlasů od jedné strany hlavy k druhé (např. od ucha k uchu). Začnete nad čelem, potom na temeni a nad krkem. Takže nakonec budete mít řadu kapesníků uprostřed hlavy a vypadáte jako kapesníkový kohout.
- pod konec vlasů přiložíte srolovaný kapesník a vlasy na něj natáčíte až k hlavě. Oba konce kapesníku pak překřížíte a zauzlujete (radši 2x). Výsledné vlny vypadají lépe, pokud je na kapesník "podtáčíte" (směrem dovnitř, ne ven). Na obrázku je výsledek 5 kapesníků na mých vlasech.


Ponožkový drdol

- na další způsob potřebujete podložku na drdol vytvořenou ze 2 ponožek. Ponožky dáte do sebe, ustřihnete jim špičku a zarolujete - vznikne kolečko s dírou uprostřed.
- vytvoříte ponožkový drdol beze zbytků. Potřebujete k tomu vysoký culík. Konec vlasů provlečete srolovanou ponožkou, a vlasy namotáváte (rolujete) na ponožku až k hlavě. (Podrobný návod zde http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y)
Díky tomuto drdolu vzniknou měkké, přirozené vlny.


návod byl zkopírovaný odsud

Není krém jako krém

30. prosince 2011 v 11:54 | Salome
Tím nemyslím, že každý se skládá z něčeho jiného, jako např. kokosový ořech, či mango, což stejně u každého krému vyjde na stejno, nebo růzmé novinky, které hydratují pleť až sedm dní, což je podle mě prkotina, když krém ze sebe ve sprše smyješ.

Vždy bys měla pečlivě číst informace o krému, který si pořizuješ. Krém na pleť je určitě jiný, než krém na zpevnění poprsí, či noční krém na pleť. Vždy si vybírej podle účelu a nesáhni po prvním, který uvidíš.

Krém na pleť-denní a noční, je to dražší varianta, ale i o svou pleť a především v obličeji by jses měla starat a hydratovat ji, především pokud používáš make-up.
Pod make-up jsou speciální krémy denní, kde je napsáno, že jsou vhodné i jako podkladová vrstva pod make-up.

Hydratačíní krém slouží spíše pro suchou pokožku, není však proti striím, nebo celulitidě. Mazat by jses ale měla každý den alspoň jednou, nemusíš volit však hydratační krém, lepší volbou je obyčejný krém s glycerynem, či kolagenem.

Krém na ruce je o něco mastnější a zabraňuje suché pokožce a popraskání kůže na rukou, pokud se ti stalo zranění, nebo máš popraskanější kůži na rukou zkus krém s včelím voskem, nebo medem, který slouží jako desinfekce.

Hydratačíní krém slouží spíše pro suchou pokožku, není však proti striím, nebo celulitidě. Mazat by jses ale měla každý den alspoň jednou, nemusíš volit však hydratační krém, lepší volbou je obyčejný krém s glycerynem, či kolagenem. Ty se hůř vstřebávají a těžko se rozprostírají, mají však mnohem lepší účinky na výživu kůže a působí i proti striím a celulitidě. Klasickým takovým obyčejným krémem je bílá indulona, nebo Nivea.

Nejlepší je mazat se vždy večer před spaním, kdy jsi po sprše smyla všechny nečistoty z kůže. Spousta lidí hydrataci pokožky podceňují a proto se jim tvoří nehezké vrásky, celulitida, nebo strie. Takže pokud chceš mít krásnou, hebkou pokožku tak mazat, mazat, mazat! :-)

Hřebenem proti vypadávání vlasů

13. prosince 2011 v 16:43 | Salome
Ženy, které se češou dvakrát denně, ztrácejí třikrát více vlasů než ty, které se češou jen jednou denně.
Né každá z nás si češe vlasy každý den, neříkám, že když si vlasy neučešeš vypadají hrozně-to ne, ale česání napomáhá k správnému prokrvování kořínků u vlasů-nesmí se však přehánět.

Nejtypičtější je samozřejmně samotný hřebínek, který používali naše maminky a je všude známí a také nejlevnější. Říká se, že starší věci jsou kvalitní a ověřené, to u tohodle hřebínku ale nemohu souhlasit. Vlasy tím zbytečně taháš a kolikrát i zacucháš tak, že ti na hřebenu zůstanou cucky vlasů-a to rozhodně není dobře.

Dále tu máme hřebínek tzv. tupírák se zúženým koncem, který je výborný na tupírování vlasů- to jim však na zdraví taky moc nepřidá-obzvlášť přidáš-li na to ještě lak na vlasy. Účes vypadá s větším objemem, ale vlasy si tak ničíš, zkus si zohnout hlavu dolů a pročesat si vlasy ,,zespod" uvidíš, že to také funguje. Tupírákem si můžeš udělat perfektní cestičku.

Nejlepší variantou je podle mě samotný kartáč-velmi doporučuji od Syoss-vůbec vlasy netahá a je naprosto výborný, do hřebenu bys určitě měla investovat raději více peněz-přeci jen máš ho na dlouho a jedná se o zdraví tvých vlasů, což jde poznat aji na pohled.

Objemový kartáč Syoss

Další možnost hřebenů najdete i v jiném provedení, např na tomto obrázku dole
wooden hair brush wood comb wood mirror hair brush set měla jsem a nedoporučuji.Hřebeny s většími mezery nejsou o nic lepší než klasické, ba naopak mají ještě horší stránku- vlasy tolik nepročesají, používají se na speciální účely.


O hřeben se starej-vyndávej z něj jednou za čas staré zamotané vlasy. Určitě by nevypadalo pěkně mít takové cucky ve vlasech :-)

O lepší péči při česání oceníš i rúzné kondicionéry, které jsou k tomuto tahání vlasů stvořeny, vlasy ti zjemní a tudíš se tolik necuchají-ale co si budeme namlouvat, nechají na nich svoje chemické složení, silikony a vlasy se ti rychleji zmastí- rozhodně také není dobré používat pořád. Holky s jemnými vlasy nemusí ani používat vůbec :-)

Barvení vlasů

19. října 2011 v 16:06 | Salome


Každá z nás nemá bohužel to štěstí na přirozeně krásnou barvu našich vlasů.
A některé z nás jsem zvídavé a chtějí zkusit všechny barvy, které jim budou slušet.
A proto je nejrychlejší a nejúčinější metodou barvení našich vlasů-určitě jsi o tom někdy
už slyšela a pravděpodobně to znáš.

Blond- obsahuje peroxid
Tahle vysoce škodlivá, ale efektivní látka je obsažena hlavně v blond odstínech,
barvám se říká tzv. odbarvovače, které vlasům nejvíce škodí. Používají se k zesvětlení
tmavých vlasů na světlé (tedy blond). Tenhle zákrok by jsi měla nechat raději na kadeřnici,
sama ví jak na tenhle typ barvení a také má barvu, která není tolik škodlivá jako ta, co koupíš
v drogérii. Já sama s ní mám zkušenosti a vlasy léčím do teď už rok a to jsem se barvila jen dva měsíce.

Černá barva
Druhá nejhorší hned po blond. I když si dáš obyčejnou barvu na vlasy, ne odbarvovač
černá se do vlasů silně "vmáčkne,, a jen odbarvovačem ji dostaneš dolů.
Navíc vlasy také extrémně ničí.

Hnědá barva
Nejpřiatelnější pro zdravý Tvých vlasů. Zkus používat spíše barevné šampóny, které Ti
vydrží sice jen 14 dní, ale za to Tvé vlasy ani nijak nepoškodí.

Zrzavá
Stejná jako hnědá, pokud nechceš úplně výraznou, při které Ti bude
muset kadeřnice nejspíše stejně vlasy odbarvit peroxidem, až poté dá zrzavou-
takže dvojnásobná škodící palba pro Tvé vlasy. Zkus radši přirozenou barevným
šamponem, či barvou.

Speciální šampón
Nejlepší způsob na péči o barvené vlasy je koupit si šampón speciálně
vyroben pro barvené vlasy, na výběr máš spoustu druhů.
Pro blond vlasy doporučuji Elseve s mateří kašičkou, pro tmavší barvy Garnier
pro barvené vlasy.

Teplý vzduch
Když už jsou Tvé vlasy poškozené od barvy, zkus se vyhnout úpravou
vlasů teplým vzduchem, jako je fén, nebo žehlička. Když už požívej alspoň
speciální přípravky pro ochranu před těmito faktori. Doporučuji od Loreal
Paris Hot stright (Studio Line) - stojí okolo 100Kč, vybrat si můžeš pro efekt
rovných, nebo vlnitých vlasů.

Kam až se barvy dostanou??
Peroxid vyžere celý Tvůj pigment tudíž celou strukturu vlasů a ty Ti pak odrůstají.
Obyčejné barvy na vlasy Tvůj vlas pouze zaobalí, ale také naruší postupně jeho strukturu,
hlavně konečky. A barevný šampón na vlasy je jen zaobalí a nijak jim neublíží.

Při barvení vlasů se snaž o ně co nejvíce pečovat- moc je nečeš, nepoužívej horký vzduch,
požívej speciální šampóny, nechoď ven s mokrou hlavou, netři vlasy moc ručníkem, můžeš
zkusit brát nějaké vitamíny na vlasy-dál se už dočteš ve článku -Důležitá péče o vlasy.
A pokud to není nutné-nebarvi je.

Důležitá péče o vlasy

15. října 2011 v 10:49 | Salome

Snad každá z nás chce mít krásnou a lesklou hřívu, která září zdravím.
V dnešní době ale bohužel vlasy ovlivňují různé faktory- od kouření po stravu či pití.
Co pro ně ale můžeme udělat?

Zanedbaná péče
Když se ptám spousty známích, jaký používají šampón, odpoví: "Co je po ruce,,
pak jen shlédnu jejich vlasy a je mi to jasné. Zatímco moje sousedka, co má krásné,
zdravé a husté vlasy mi neustále doporučuje rady a tipy, jak jich docílit.
Takže péči rozhodně nezanedbávej- nikdy!

Šampón
Každá jsme jiná a máme jiný typ vlasů. Jistě-dělí se na základní 3 typy-
mastné, suché, normální. Podle těchto typů se určitě řiď, ale bude to
potřebovat i něco víc. Specializuj se na šampony specializované pro danný účel-
dlouhé a pevné vlasy-proti roztřepeným konečkům od Garnier opravdu pomáhá.
Nebo si barvíš vlasy peroxidem? Vyzkoušej šampon pro barvené vlasy s mateří
kašičkou též od Garnier. Specializuj se na barvu svých vlasů i délku a tvar.
Regenerační masky
Pokud už jsis vlasy několikrát barvila, můžeš zkusit alspoň jednou týdně
nanášet tyhle regenerační masky-opět se soustřeď na typ vlasů-vybírej pečlivě.
A hlavně tyto regenerační přípravky nepoužívej každý den.

Mytí
Pozor na správné mytí vlasů. Nepoužívej nehty a nezrhni pokožku.
Jen jemně vmasírovávej polštářky prstů šampón do vlasů. Jedna kadeřnice
mi dokonce doporučila šampón nanášet na dvakrát.

Horký vzduch
V dnešní moderní době jsou velmi oblíbené žehličky, nebo kulmy
pro dokonalý účes našich vlasů. Já naštěstí ten problém nemám, že
bych si musela každý den žehlit vlasy, nechávám je volně uschnout a pokud
můžeš, tak je nenič horkým vzduchem ani Ty.
Pokud je chceš mít rovné stačí je přeci jen rozčesat (ve většině případech) a
když kudrnaté nečeš je a nech
je volně uschnout, popř. můžeš použít např. papiloty, které ti vykouzlí krásné vlnky.
A když už horký vzduch-používej na vlasy vždy ochranné přípravky! Doporučuji od
Loreál Paris-Studio Line Hot Stright- buď to pro rovné, nebo kudrnaté vlasy-podle toho, co chceš docílit.
Pokud už vážně spěcháš a máš mokré vlasy, vyfénuj je alspoň polosuché.
LOREAL Studio line HOT Straight vyhlaz.mléko 150ml
Česání
Určitě se mu spíše vyhýbej. Vlasy jemně pročeš ráno. Důležitý je také
správný hřeben-doporučuji od Syoss kartáč na vlasy, který je opravdu výborný
a vlasy vůbec netahá. Česáním vlasů ztrácíš nejvíce na jejich objemu.

Objemový kartáč Syoss

Doplňky stravy
Jak jsem už psala-strava je pro růst a kvalitu jak nehtů, pokožky tak i vlasů
velmi důležitá. Neměla by jsi příliž tučná a mastná jídla. Za zkoušku stojí
určitě i různé doplňky stravy určené speciálně na vlasy.

doplněk stravy Zdravé vlasy Maxivita
Barvy na vlasy-přelivy
Pokud nemáš to štěstí a máš vlastní barvu vybledlou, nebo nezajímavou,
používej spíše barevné šampóny, neboli přelivy na vlasy.
Věř že pár let i měsíců barvení vlasů dokáže jejich strukturu opravdu zničit,
nemluvně o odbarvování.
Já si sama vlasy odbarvovala asi měsíc a léčím to do teď
a to je už dobrých 8 měsíců zpět. Teď mám vlasy úplně zničené a to jsem je před tím
měla tak krásně zdravé-každý mi je jen chválil. Pokud Vás tedy láká vyzkoušet něco nového
jako mě-odpustěte si to-budete toho hořce a dlouho litovat stejně jako já.

Jídlo, které zpevňuje nehty

15. října 2011 v 9:48 | Salome
Máš mekké nehty, které se třepí? Tak to jsi na tom stejně jako já. A protože nás to
obě už určitě nebaví, musíme o ně stále pečovat.
Na nehty platí jak vápník, tak i zinek, ale samozřejmně potřebují i plno jiných vitamínů.
Já osobně když jsem si natírala nehty vápníkem pro zpevnění nehtů, vůbec to nepomohlo.
Jaké olejíčky mi pomohly se můžeš dočíst v článku "posilovače nehtů, které opravdu fungují,,
ale důležitá jak pro naši pleť, oči, či vlasy je také samozřejmně strava.
A jaké -dokonce sladkosti pomáhají na nehty?

Gumoví medvídci
Kupuj si alspoň 2x týdně gumové medvídky a předcházej tím třepení nehtů.
Už na různých debatách jsem četla, že výsledky opravdu jsou- a já to mohu
potvrdit. Medvídci totiž obsahují mořské řasy, které s nehty kamarádí.
Takže mlsání ke kráse ! :-)

Mandle
I ty pomáhají na nehty stejně jako gumové mendvídci, navíc Ti pomůžou
dát do těla i více bílkovin, když nejíš třeba i moc masa.

Vitamín C
Máš na nehtách bílé tečky? Tvoje tělo dává najevo, že má málo
vitamínu C, které nazbudeš hlavně v ovoci např. v pomeranči.

Tip! Essence pocket beauty-stíny

11. října 2011 v 21:50 | Salome
http://4.bp.blogspot.com/_j3zfLDRKptY/TS9bVMNf0kI/AAAAAAAAAD8/9qCoS8hoEFA/s1600/P1130029.JPG

Skvělé stíny od eseence-dlouho vydrží, odstíny se k sobě skvěle hodí + obsažen i aplikátor :)
Koupíš je snad v každé drogérii kolem 100,- což je velmi přijatelná cena !
Vykouzlíš s nimi skvělé barevné tóny na Tvém oku (mě byly několikrát pochváleny).
Postupuj samozřejmně od koutku oka nejsvětlejší po nejtmavší. Výhrady mám možná jen u
růžového odstínu- tmavý se mi zdá až moc kontrastní k světlé růžové, ale i to se dá s šikovností vytvořit
i tak skvělé líčení. Doporučuji.

Posilovače nehtů, co opravdu fungují

9. října 2011 v 18:25 | Salome
NAILEXPERT - NA MYKOTICKÁ ONEMOCNĚNÍ NEHTU 4ML
Přípravek, který mi doporučila známá na posílení nehtů. A opravdu funguje! (Dermacol)
Sama jsem se velice divila, když jsem na internetu vyhledala tento přípravek a úplně se divila, na co to vůbec je.
Na krabičce, která je nahoře v tomto článku je napsáno na léčbu onemocnění nehtů.
Tak opravdu nevím, kdo se splet, protože to opravdu funguje. Vmasírovávám si ho do
nehtů 2x denně a hned po druhé aplikaci opravdu cítím rozdíl.
Teď otázka: měla bych ho vůbec dále používat, když na posílení nehtů ani není určen ??
Levný zrovna není, na internetu jsem ho našla za 200Kč, v obchodě, předpokládám lékárně
ho seženete tak za 300-400,-

Naštěstí mám doma ještě jeden olejíček, který také funguje (Gabriela Salvatte)
Ten stojí okolo 100Kč a je fakt výborný. Nezapomeň, že aplikace musí být na nenalakované nehty!
V tom případě si nehty ani nelakuji, pouze zpěvňuji a až budou zpevněné, mohu si konečně
udělat mou vytouženou francouzkou manikúru :)))
STRONG GEL ELIXIR

Čím si koleduješ o kopačky?-TOP ČLÁNEK

9. října 2011 v 10:49
srdce
Chceš si udržet vztah s tím skvělým klukem, se kterým právě chodíš? Tak si dávej pozor na totální zabijáky lásky.
Vlastně to ale jde použít i obráceně. ;-) Když se budeš chtít kluka zbavit, protože zjistíš, že to s ním není to pravé, a neumíš mu to říct na rovinu, začni se chovat podle těchhle rad a uvidíš, že tě brzy on sám pošle k vodě.
Zabiják č. 1: Tvá věčná nespokojenost
Pořád mu něco vyčítáš! Že pro tebe nepřijede ke škole autem, že ti koupil jinou kytku, než máš ráda, že jeho triko je naprosto nemoderní a takhle s ním na rande fakt nejdeš... Jestli se do něj budeš často navážet, ponižovat ho, nebo zesměšňovat, nebo ho všelijak citově vydírat, koleduješ si hodně rychle o rozchod. Záleží, jakou s tebou bude mít trpělivost, ale takové peskování ani ten nejhodnější kluk nevydrží věčně.

Zabiják č. 2: Ztrapňování před jeho kámoši
"Včera jsme s broučínkem koukali na děsně romantický film a mazlíneček probulil půlku filmu. To je můj citlivej meďáneček, co." Ano, přesně takové hlášky ho před jeho kamarády naprosto ztrapní. Obzvlášť, jestli si buduje image drsňáka a ty mu ji svými řečmi nabouráváš, hrozí ti brzké vymazání z jeho světa.

Zabiják č. 3: Flirtování s jeho kámoši
Když jsi zadaná, měli by pro tebe být jiní kluci tabu. Jasně, můžeš se podívat a s holkama klidně okomentovat sexy zadek blonďáka, který kolem vás projde. Ale před tvým klukem ani muk. Nejhorší, co můžeš udělat, je flirtovat s některým z jeho kámošů. Že se ho chystáš podvést bude jasné nejen jemu, ale i jeho partě. Nálepky paroháče se nezbaví, ani když si s žádným z jeho kamarádů doopravdy nic nezačneš.


Zabiják č. 4: Organizování jeho života
Chodí každý čtvrtek na basket, ale ty chceš, abyste se přihlásili do kurzu salsy? Žádný problém, přihlásíš vás, basket si přesune nebo zruší. Dala jsi mu k vánocům plyšáka a rámeček s vaší fotkou, a nikde to u něj v pokoji nevidíš? Hned po tom zapátráš a vystavíš to... No třeba tady na polici, místo té dětinské sbírky autíček. Myslíš to dobře, ale on bude pěkně zuřit. Ty bys přece taky nechtěla, aby ti někdo organizoval život?

Zabiják č. 5: Odmítání sexu
Jasně, v sexu by ses neměla nechat nutit do ničeho, co nechceš. Ale je přece spousta věcí, co dělat můžete, i když zatím nechceš přijít o panenství. Jestli ho ale vždycky odstrkuješ a ještě se u toho znechuceně tváříš, začne mít pocit, že se ho štítíš. Pokud mu nedopřeješ ani pusu a budeš se vykrucovat, ať na tebe nesahá na veřejnosti, brzy tě vymění za jinou.
Zabiják č. 6: Lhaní o tom, co (a s kým) děláš
Tahá tě ve středu večer na rande, ale ty nemůžeš, protože jdete s kamarádkama do kina. Ani ve čtvrtek to nejde, to máš spicha s dávným kamarádem, a v pátek jdeš přece na oslavu ke kámošce, takže smůla. Jenže když mu řekneš, že jsi nějaká nastydlá a že radši zůstaneš doma, a on pak najde na facebooku spoustu fotek z vaší páteční jízdy a ve tvé kabelce lístek ze středečního kina, bude zklamaný. A bude mít pocit, že ti nemůže věřit. Hned mu leccos začne vrtat hlavou. Co když jsi v tom kině byla s jiným klukem? A kdo je ten černovlasý týpek, co se k tobě na party pořád tiskne?


Zabiják č. 7: Kašlání na tvůj vzhled
Už tě viděl v teplákách i s mastnou hlavou, tak se o sebe nemusíš starat. Má tě přece rád takovou, jaká jsi, ne? Jenže když se na dámské jízdy i do školy pořád fintíš, a
na krášlení kašleš, jen když tě čeká rande s ním, začne mít pocit, že už ti na něm a na tom, co si o tobě myslí, nezáleží.

Zabiják č. 8: Chození pozdě
Občas se prostě nezadaří a přijdeš na rande pozdě. Jestli to ale děláš pravidelně a nejde jen o pár minut, pěkně ho tím vytočíš. Obzvlášť, jestli mu ani nezavoláš nebo nepošleš SMS, že budeš mít (hodinu) zpoždění. Jednou ho to čekání přestane bavit.

Zabiják č. 9: Hloupé výmluvy a pláč
Nejspíš ho svým chováním taky umíš někdy pěkně naštvat. Jestli ve chvíli, kdy ti něco vyčte, nasadíš ty nejhloupější výmluvy, pláč a citové vydírání, bude mít brzy strach, ti cokoli vytknout. Jenže když to ze sebe nedostane, tenhle vztek se v něm nahromadí, a pak se můžeš dočkat pěkně ostrého rozchodu.

Zásady krásné pleti

9. října 2011 v 10:14 | Salome
http://img.diva.sk/stories/Krasa/plet-kvet1_2.jpg
Každá z nás touží po úžasné pleti bez chybičky, bohužel/nebo bohudík
každý z nás je něčím jiný jak duševně tak i fyzicky. A každý má pleť úplně jinou.
Možná jsi slyšela, že třeba parfémy reagují na každou pokožku jinak, protože
každá pokožka má jinou PH, kyselost.

Někdo má pihy, někdo pupínky, jiný vrásky, další je zas třeba úplně vyblitý,
nezajímavý... Ale měli by jsme se brát takoví jací jsme, protože jsme originál.
Ale neudělat nic pro svou pleť aby byla krásnější by byla blbost.

1. Líčení
Do kosmetiky by jsme měli určitě něco investovat a nekupovat na
stáncích jen nějakou levnou kosmetiku. Pleti to jen škodí, zascpává
póry a dělají se pupínky, nemluvím o dalších následcích.
Takže za kosmetiku určitě nešetřete a kupte si radši kvalitní, které
neškodí, jsou dermatologicky testované a pleť nevysušují. Koupíš je
v každé drogérii pod názvy Miss Sporty, Dermacol, Essence,..

2. Správné odlíčení
Zásada každého líčení. Já osobně se odličuji večer před spaním (a to
by měl určitě každý!) a pak hned ráno co se probudím.
Na pleť a oči používám jednotlivé čistící tamponky (tzn. jeden na obličej,
druhý na oči) Používám přípravek 2v1 který čistí pleť i odličuje.

3. Hydratace
Po každém odlíčení by jsis měla pokožku určitě nakrémovat speciálním krémem
na obličej (používej menší množštví).

4. Krémy na vrásky
Ty by se měli používat preventivně od 20ti let, já to vidím i tak moc brzy.
Zase záleží na pokožce. Já se třeba na obličeji hodně potím, proto vím,
že vrásky nikdy trpět moc nebudu, jelikož potem se vylučují škodliviny z těla.
Na krém na vrásky bych to preventivně viděla od každého tak od 25ti let.

5. Mýdlo
Nepoužívat na obličej! Zbytečně ho vysušuje a nedělá dobře Vašemu PH.

6. Peeling
Jednou za čas výborná věc (tj. jednou za měsíc?)
Návod najdeš na každém přípravku, podle mě je nejlepší od Garnier
3v1 kde peeling působí i proti černým tečkám. Poté pokožku nakrémovat.

7. Typ pleti

Rozhodně se drž přípravků přesně podle typu Tvé pleti.
Tj. suchá-normální-mastná.

Strie-velký nepřítel

8. října 2011 v 13:19 | Salome
Všichni je určitě moc dobře známe. Jak se říká, mívá to každá druhá
dívka, důležitým předpokladem je ale, jestli viditelné, nebo nepatrné.
Strie se vyskytují většinou na bocích, nohách. Jsou to vlastně tzv.
pajizévky, popraskaná kůže. Vzniká hlavně velkým příbytkem váhy,
hlavně v těhotenství, proto pořád mazat, mazat i když žádné nemáte,
nejlepší je prevence. Já bohužel dopadla docela špatně.
Mazala jsem se často-2x denně a stejně se mi udělaly.
Od první malinké jsem mazala jak divá a stejně se pak objevily další.
Měla jsem to hlavně po užívání antikoncepčních injekcí, po kterých
jsem ztloustla 12kg.
Účiným řešením je určitě retušování laserem-tam se budu teď chystat,
pak napíši svůj názor. Další postup je radši pořád promazávat.
Říká se, že se toho těžce zbavuje, ale metod existuje hodně.
Dokonce jsem četla, že pomáhá i máslo či sádlo.
Podle mě jsou ale nejlepší stejně krémy (zkoušela jsem aji z lékárny
a sama lékárnice mi říkala, že mohu používat normální a má to stejný
efekt), někde jsou zase uváděny krémy s měsíčkem či karotenem, dále se
hovoří o konopném oleji.


Strie vyblednou asi po 2-3 rocích, vždy budou vyditelné, pokud
s tím nic neuděláte. Dobrým řešením na červenější strie je
samoopalovací krém, či normální opalování.
Zkoušela jsem a opravdu to tolik nevynikne.

Dále jsem slyšela, že pomohou různé prokrvovací masáže
u specialistů, či vlastní masáž mořskou houbou.

V dnešní moderní době jsou i různé procedury odstranění strií laserem,
ještě jsem nezkoušela, ale chystám se na to.

Kde všude vznikají strie? Na zádech, bocích, stehnách, hýždích,
lítkách, rukách, bříšku. Proto mazat radši celé tělo.

Strie ideálem krásy určitě nejsou a způsobují velké nepříjemnosti,
zvláště v létě (bikiny si taky můžete rychle rozmyslet nosit).
Ale musíme myslet na to, že nikdo nejsme dokonalí a každý máme
něco do sebe :o)

Doporučujete něco na strie???

Výběr parfému

8. října 2011 v 13:16 | Salome
Parfémy: už dávno jsou součástí i mužského světa

Výraz parfém pro Tebe určitě není cizí slovo a už několik
let ho znáš, určitě i používáš. Ale je voňavka jako voňavka??
Určitě ne.

Většina vůní třeba i drahých značek jako je Adidas, Playboy,aj.
se prodávají za docela nízké ceny, věšinou jde o 200-300Kč,
proto také patří mezi oblíbené a často se kupují, ale co jsou vlastně
tyhle voňavky zač??
Po pravdě jsou to jen deodoranty, vězměme si třeba oblíbené,
dobře vonící vůně Adidas, je spousta druhů, stojí jen 200Kč
a vypadají stylově. Bohužel- na lahvičce je napsané Deodorant
body Fragrance, což znamená jen na tělo a dlouho vůně neproniká.

Vůně pro dámy ADIDAS.

Přijatelná cena, krásná vůně, ale opravdu se nám tento "parfém,,
vyplatí? Kolikrát denně se vlastně musíte vonět, aby jste něco cítili,
nehledě na tom, pokud se více potíte a tím i zapácháte, jak Vám pak
tyto náhražky parfémů pomohou? Odpověď je jasná- jen na krátkou dobu,
počítej tak maximálně se 2-mi hodinami.

A jaké jsou opravdové parfémy?

Toaletní voda - 6-12 % podílu vonných látek
Parfémovaná voda - 12-15%
Parfém -nejintenzivější podíl vonných látek 15-40 %

A opravdu to jde poznat, od přítele jsem dostala krásnou vůni Chanelle No5 a pořád ji cítím.
Zvláš't na tričku, to ji cítím pokaždé když si tričko obleču a mohu ho mít šatníku třeba i 4 dny.
A přítel má pouhou parfémovanou vodu David Beckham (uvidíš pod
tímto odstavcem) a voní stále krásně.
Výdělek? Můžeš se navonět s klidem jednou denně-ráno, troufnu
si říci, že i obden.
http://www.xparfemy.cz/images/david-beckham-instinct-m.jpg

Ve vůni musíš být cítit Ty
Co to znamená? Že pokaždé když Tě někdo ucítí ani Tě nemusí
vidět, hned bude vědět kdo je v jeho blízkosti.
Vůně by jsis měla vybírat podle Tvého charakteru- pokud jsi
sportovně založená-svěží-hyperaktivní-sexy-svůdná-roztomilá (sladší vůně).

Neměň stále parfémy
Je přeci hezké, aby si Tě lidé a Tvůj miláček pamatovali pod
tou stejnou vůní a pokaždé když ji ucítí vzpomene si na Tebe.

Druhy vůní?
Rozhodně by jsi měla používat vůni vhodnou Tvému věku, dále by se k
Tobě měla hodit, zkrátka a dobře-jak si začneš vybírat kvalitní dražší parfém,
nebudeš si vědět vůbec rady.

Energetické- pronikavější vůně vhodná pro mladší i starší
Romantické- spíše pro mladší tak do cca 30ti let, vůně může být trochu nasládlá
Svěží- vhodná pro každé generace, spíše s vůni nějakého ovoce
Sexy,svůdné- hodně pronikavé, silné vůně, nehodí se jen tak k někomu
Smyslné- též velmi intenzivní, osobité
Sladké- spíše pro mladší ročníky

Kam se voňět???
Toaletní vody- jemně oblečení, vlasy, zápěstí, krk, lokty
Parfémované vody- zápěstí, jemně krk, loket, vlasy
Parfémy- ušní lalůčky, zápěstí
Deodoranty- pouze na tělo, předloktí, krk, hruď, vlasy..

Vždy si radši ale vyber pouze dvě místa, na kterých se budeš voňět,
vůně jsou opravdu intenzivní a pozor aby jsi nesmrděla jak parfumérka.
Víš co se říká- všeho moc škodí. Doporučuji vlasy-zápěstí ,
nebo krk- lokty , oblečení- vlasy

10 nejprodávanějších parfémů v ČR:
1. DKNY Be Delicious
2. Lacoste pour Femme
3. Chanel Chance
4. Lancôme Magnifique
5. Davidoff Cool Water
6. Armani Code
7. Nina Ricci Nina
8. Dolce & Gabbana Light Blue
9. Dior J'Adore
10. Chloé Chloé

(zdroj: ona.idnes)

10 rad okolo líčení

8. října 2011 v 13:06
http://www.prsten.cz/foto/magazin/17/liceni-na-party-4.jpg
1) Aby make-up vydržel celý den, použij nejdříve hydratační krém. Počkej asi deset minut a poté nanes make-up.

2) Nevydrží ti rtěnka na rtech dlouho? Použij sypký pudr jako podklad. Rtěnka vydrží extra dlouho, pokud rty zlehka napudruješ před jejím nanesením.
3) Pudr se hodí i jako podklad pro oční stíny. Pokud si jím přepudruješ oční víčka, vydrží na nich stíny po celý den.
4) Plné rty - Lesk na rty nanesený na tvou oblíbenou rtěnku propůjčí rtům třpytivou zář, a hodí se hlavně k večernímu make-upu. Pokud naneseš lesk jen na prostředek rtů, necháš je opravdu plně vyniknout.
5) Pokud dáš trochu světlého odstínu očních stínů přímo pod řasy, tvé oči se krásně rozzáří.
6) Jak mít veliké, půvabné a zářivé oči? Linku na spodním víčku veď od vnějšího koutku oka jen do středu oka.
7) Jak zvýšit objem řas? Než na řasy naneseš řasenku, přepudruj je, abys vytvořila nemastný podklad. První vrstvu řasenky nech lehce zaschnout a pak nanes druhou vrstvu.
8) Chceš zvětšit oči? Tabu jsou u malých očí černé linky, protože oko opticky zmenšují. Použij jemné, světlé tóny a nanes je od víček až k obočí. Těsně pod obočí ještě nanes velmi světlou barvu, která oko rozjasní. Na dolní víčko pak nezapomeň použít bílou kajalovou tužku. Řasenkou nešetři a pořádně nalič řasy. Pokud máš husté obočí, trochu jej protrhej, aby více vyniklo oko.
9) Jak zakrýt kruhy pod očima? Na zakrývání kruhů pod očima se používají korektory, které jsou vždy o odstín světlejší než klasický make-up. Při nanášení korektoru pracuj s ukazováčkem. Začni od kořenu nosu a pokračuj směrem ven, podle potřeby. Korektor vklepávej jemně, nezapomínej, že kůže pod očima je velmi citlivá.
10) Ořezání tužky na oční linky bude snazší, když tužku před ořezáním vložíš na krátkou chvíli do mrazáku.

Jak si nalíčit oči?

8. října 2011 v 13:05 | evizazistka.cz
Jak si nalíčit oči?
Každá z nás si určitě pamatujeme den, kdy jsme poprvé objevily kouzlo šminek.
Barevné oční stíny
lákaly k tomu, abychom je na sobě vyzkoušely. A to tak, aby byly co nejvíce vidět. Nezabývaly jsme se přemýšlením o tom, zda to děláme správně. Líčením očí si projde každá dívka.
Postupem času přicházíme na to, jaké barvy a jaký styl použít proto, aby nám to slušelo. Správným líčením nejen očí ze sebe dokážeme udělat jiného člověka. Jak pomocí očních stínů skrýt všechny nedostatky a vyzdvihnout přednosti?

**MALÉ OČI
Máte-li malé oči, pak používejte hlavně světlé stíny. Ty oči rozjasní a zvýrazní. Není vhodné používat tmavé konturovací tužky. Jak s nimi oko orámujete, opticky ho naopak zmenšíte. Ideální je nakreslit si lehkou linku na horní víčko. To spodní pak zvýrazněte velmi světlým stínem, který vás rozzáří.
Linky na konci oka rozmažte do ztracena. Vsaďte na řasy-pokud vás příroda neobdařila hustými řasami, nebojte se použít několik vrstev zhušťující řasenky. Ale opatrně, méně je v tomto případě více.

**ODDÁLIT NEBO PŘIBLÍŽIT?
Potřebujete své oči posadit opticky dále od sebe? V tom případě postupujte následovně. Na celé horní víčko aplikujte světlý stín. Tmavý odstín přidávejte směrem ven. Do vnitřního koutku pak přidejte perleťové stíny světlounkého odstínu, které oči rozzáří. Tady si můžete vyhrát i s oční linkou, kterou se nebojte nakreslit širší. Obočí upravte do obloučku.
Trápí vás opačný problém? Tak si ke kořenu nosu do vnitřního koutku naneste tmavý stín a rozetřete doztracena.

**POD BRÝLEMI
Pokud nosíte brýle, záleží na tom, zda jste krátkozraké či dalekozraké. Máte-li větší počet dioptrií na dálku, nemusíte se bát barev ani perleťových stínů. Oči pod těmito skly vypadají vždy menší, proto se držte návodu na líčení malých očí.
Co se týče barev, tady si můžete vyhrát, protože pod brýlemi na dálku nebudete vypadat nikdy zmalovaně. Skla totiž výsledný efekt potlačí. Dalekozraké dámy by měly naopak pamatovat na to, že dioptrie jim oči naopak zvětší a zvýrazní.

**JAK SE LÍČIT NA DEN A NOC
K běžnému dennímu líčení postačí lehké odstíny, slabá linka a řasenka. Někdo má to štěstí, že mu stačí i jen ta pouhá řasenka. Pokud vás čeká ale ples, nebo večer vyrážíte na diskotéku, nebojte se experimentovat. Zkoušejte více odstínů, barvy můžete míchat, vyzkoušet kouřové líčení, výrazné linky. Vždy ale berte v potaz příležitost, na kterou se chystáte.

Jak na mastné vlasy

7. října 2011 v 17:33 | Salome

http://imgs.idnes.cz/sk_kzs/A070715_P20_VLASY_V_V.JPG


Velice nepříjemné asi všem. Jak velká vada na kráse,
tak nechutný pocit. A na dotek....fuj!

Čím se vlasy vlastně mastí?
Naše kůže produkuje maz, ten vlas zaobalí a jak vlasy češeme,
popř. přidáváme ostatní přípravky, vlas se ještě více zaobalí a to
pak po celé délce. Nejhorší metodou řešení je mýt vlasy častěji.
Dokonce i sama kadeřnice mi řekla, že maz se produkuje jen u pokožky
hlavy. Tudíž pokud si vlasy hodně prohrabáváme rukama, češeme a
přidáváme laky, kúry, tužidla, kondicionéry-to vše má vliv na mastnotu vlasů.
Takže, pokud se chcete zlepšit, budete muset ze začátku možná trošku trpět.

Co se doporučuje:
1.
Umývat maximálně 3x týdně - klasika, jak jsem psala v předešlém
odstavci. Čím více si budete mýt vlasy, tím více Vaše pokožka bude
produkovat maz a to pak přejde do celé délky vlasů
2. Šampóny jsou důležité - a to Vám řekne každý kadeřník! Rozhodně
nepoužívat žádné levné, neznačkové "šmejdy". To Vám pokožku vysuší,
bude se Vám loupat a vzniknou Vám lupy. Nejlepší je vybírat si šampón
přesně podle Vašich typu vlasů(např. vlnité, suché, tmavé).Doporučuji pivní
šampón, stačí od Garnier s pivními kvasnicemi-je opravdu dobrý, všichni si
ho vychvalují a já samozřejmně taky:-)
3. Způsob umývání - rozhodně né nehty! Tím si pokožku akorád
rozdrásáte, můžou vznikat lupy, nebo velké vypadávání vlasů.
Umývat by se mělo polštářkama prstů. Dokonce jsem od kadeřnice
slyšela, že by se měla hlava i 2x šampónovat....
3. Hygiena v posteli - Alspoň jednou týdně vyměňovat povlak na polštář.
4. Kondicionéry - na ně pozor! Obsahují silikon a to vlasy opět zaobalí, takže
jsme zase u maštění vlasů. Rozhodně nepoužívat bezoplachový.
I oplachové se moc nedoporučují, jak říkám, já s tím pivním šamponem nemám
problém ani vlasy rozčesat.
Rozhodně pak můžeš zkusit nějaké vitamíny na vlasy, tím-
určitě nic nezkazíš- naopak pomůžeš :-)

A něco navíc... Domácí maska proti maštění vlasů!

Vymačkejte šťávu z 1-2 citronů, vetřete do pokožky hlavy a nechte 5 minut působit, poté důkladně vymyjte. Citrónová šťáva působí protizánětlivě, podporuje prokrvení a zužuje póry.

Holení intimních míst

7. října 2011 v 17:30
http://static.markiza.sk/a501/image/file/5/0109/qMLG6WS4.jpg

1. Nejdříve opláchněte intimní místa teplou vodu, aby se chloupky zjemnily.
2. Poté vtírejte holící gel, určený pro intimní místa/tj. okolí bikin) a nech aslpon 2 minuty působit. aby se chloupky dostatečně změkčily.
3. Žiletkou postupuj po směru růztu chloupků, nokoliv v protisměru!
Udělali by se vám nehezké červené pupínky.tj. zarůstání chlaupků..)
4. Kůžičku na intim. mistech by jste měli natáhnout ptž je velice citlivá.
5. Po holení by jste měli opláchnout int. místo studenou vodou.

Zajímavosti:
Existují také depilační krémy, ktewré vše zjednodušují, přípravek jen dále na ganitalie, počkáte a bezpečně setřete houbičkou, či platovou tyčinkou.
Speciální holící pěna pro genitálie najdete i v lékárně v hodnotě asi 150 kč.Názory ostatních:
>Líza
Po smeru, ostrou ziletkou, jednim tahem a hlavni a nejdulezitejsi, pouzij pote vodu po holeni, nebo neco s alkoholem. To je nutne na eliminaci zcervenani. A pozor, neaplikovat dovnitr, to pak celkem pali. Holeni zdar!

>nat
Ahoj,myslím, že hodně velký podíl na zarudnutí a vytvoření pupínků má žiletka, která se prostě někde povaluje v koupelně, jsou na ni zbytky kůže a chloupků, což je ráj pro bakterie.Proto doporučuji před holením žiletku polít lihem, alpou, prostě ji desinfikovat. Mně to pomohlo a také jsem ji přestala držet hozenou ve vlhku v koupelně.

> viktorie
Taky jsem dřív měla stejný problém po epilaci voskem, pak jsem zkusila orientální epilaci a je to o dost lepší. Občas se mi taky nějaký chloupek ještě zanítí nebo zaroste, ale je to o víc jak 50% lepší. Epilace probíhá podobně jako voskem, kosmetička ale nepoužívá pruh látky s voskem ale kousek epilační hmoty, takže se líp dostane k chloupkům.

> tatou
Holit klidně žiletkou, ale důležitý je po směru růstu, tj. odshora dolů. Jakmile to holíš obráceně, tak máš pupínky vždycky! Sice se to zdá hladší, ale pak se nemůžeš týden nikde ukazovat jak to vypadá hnusně. A samozřejmě koupit si nějakou kvalitní žiletku, ne ty jednorázovky. Já mám vyzkoušené z Tesca (značky Tesco), jsou dvojbřité s takovým páskem s balzámem. Hlavně jsou fakt levné. A pak to přetřu balzámem po holení (ne vodou po holení), taky se mi osvědčilo to nejlevnější - obyčejný Adam. Přijde mi že čím víc si třísla holíte, tím míň pak ta kůže reaguje, takže po těch letech už ani nepoužívám nějaké holicí gely, přejedu to normálně ve vaně a pupínky nemám

> petrum
Na podrážděnou pokožku po holení a nějaký pupínek se mi celkem osvědčil Sudocrem z lékárny (antisepticjý krém) používá se na ošetření opruzenit u miminek, exemu, na oděrky, spáleniny. Já ho používám i když mám podrážděnou pleť po čištění pórů (formou masky-co nejdéle).

Můj názor:
Podle mě je nejrychlejší a nejlepší metodou odstranění chloupků žiletkou.
Sice jsem ještě např.cukrovou pastu nezkoušela (odstranění chloupků provádění speciálně
v salonech) ale ani bych do toho nešla, stejně pak musíte čekat, až Vám chloupky narostou, abys
mohla znovu navštívit salón, totéž platí i pro depilační krémy, nebo voskové pásky.
Já doporučuji klasickou žiletku-Venus Embreace + gel na holení a mýdlo + krém po holení :)

Venus Embrace

7. října 2011 v 17:26
Gillette Venus - Embrace Razor for Women, Blue/Green - 1 ea
Připravte se na oholení, které je hodné bohyně. Dámský holicí strojek Venus Embrace s 5 břity si poradí s každou křivkou a oholí doslova každý chloupek. Břity se individuálně přizpůsobují konturám těla a zůstávají tak v neustálém kontaktu s pokožkou, dokonce i na tak choulostivých místech, jakými jsou kolena a kotníky. Výsledkem je hladké oholení a vynikající hebkost.
Výhody:
  • 5 břitů pro neuvěřitelně hladké oholení,
  • zvlhčující proužek pro hladší skluz,
  • vzájemně vyměnitelné náhradní hlavice Blade Refill,
  • držák ShowerPod® pro snadné uložení ve sprše,
  • měkká rukojeť, která neklouže v ruce.
Moje zkušenost:Výborný holící strojek, který doporučuji já i moje sestra !
Sice se jedná i trošku dražší záležitost, ale do krásy by se investovat
určitě nějak mělo. Stojí okolo 500,- ale na Aukru ho seženeš i za méně
než 300,-
Nezapomínej před holením použít depilační přípravek jako je např.
holící gel nebo krém, já osobně v oblasti klínu doporučuji
nejdříve natřít pokožku mýdlem, chvilku počkat, poté gelem na holení,
chloupky se výborně změkčí a jde to jak po másle.
Po holení nezapomínejte na přípravek po holení (krém).
Já zatím žádný nesehnala tak používám normální a je to ok.

Péče po odstranění gelových nehtů

7. října 2011 v 17:24
http://www.dumharmonie.cz/img/ilustrace/nehty/modelaz.jpg

Po odstranění gelových nehtů jsou nehty velmi slabé a tenké (jako papír), proto vyžadují maximální péči. A to:
1) Minimálně jednou denně si namaž nehty krémem a nech vsáknout, je už jedno jakým, hlavně že tam bude potřebná hydratace.
2) Každý den, můžeme i obden natři nehty výživným olejíčkem, lakem na nehty, či jiným přípravkem.
3) Jez hodně potravin s obsahem vápníku.
4) Nehty si hned nenechejte narůst, zlomily by se vám. Stále stříhejte do přizpůsobivé délky.
5) Nehty si nelakuj. Musela bys je pak odlakovávat, abys je mohla ošetřit a lakovač nehty vysušuje a poškozuje.
6) Každý 3tí den si nehty opilovat a ostříhat. Dlouhé je můžete mít od té doby, co už budete mít poškozené odrostlé ( to poznáte podle takové čáry co vám tam zůstane).

Jak na francouzkou manikúru

7. října 2011 v 17:22
http://media.novinky.cz/362/83620-top_foto2-mhysi.jpg
Francouzská manikúra je velice populární a trendy. A hlavním důvodem je asi to, že francouzská manikúra je velmi univerzální. Dokonale se hodí k džínům a tričku ale stejně tak se bude hodit k plesovým šatům nebo dokonce na svatbu. Klasická francouzská manikúra má světle růžový základ (base coat) a špičky nehtů jsou nalakovány zářivou bílou. Každé nehtové studio má tuto manikúru v nabídce. Ženy se ale většinou nespokojí s klasickou verzí francouzské manikúry a vyhledávají různá zdobení.
Samozřejmě je nejlepší nechat si francouzskou manikúru udělat v nehtovém salónu. Mají všechno potřebné vybavení a talent na vykreslování vzorů;-) Výsledek proto bude dokonalý a profesionální. Ale samozřejmě velmi pěkného výsledku lze dosáhnout i doma. Proto přinášíme návod na francouzskou manikúru krok za krokem.
Pro přehlednost si očíslujeme jednotlivé prsty. V průběhu celého návodu prosím postupujte v úpravě nehtů tak, jak naznačuje následující obrázek.
Začínat vždy stejným nehtem je to důležité především proto, aby měl lak dostatek času zaschnout před nanášením další vrstvy.
Dále je potřeba si připravit laky které budeme potřebovat. Doporučujeme podkladový lak (base coat), základní barevný lak (většinou růžový), bílý lak na špičky nehtů a vrchní bezbarvý lak (top coat).
Nehty připravíme tak jako při každé manikúře. Pomocí pilníku je zapilujeme do požadovaného tvaru. Pro francouzskou manikúru je vhodnější tvar hranatý. Pokud jsou na nehtech jakékoliv nerovnosti, doporučujeme je zlehka přebrousti po celém jejich povrchu. Pokud máte nehty hladké, můžete tento krok vynechat. Dále doporučujeme použít gumovou leštičku na nehty a upravit s ní nehty v celé jejich délce. Hlavně je to důležité na koncích nehtů, zamezí se tím totiž jejich lámavosti.
Jako první aplikujeme podkladovou bázi. Začínáme od kůžičky a v prostředku nehtu. Poté se přesuneme do stran. Takto nalakované nehty necháme minimálně 30 sekund zaschnout.
Stejným způsobem jako podkladovou bázi naneseme i základní barevný lak. Opět necháme důkladně zaschnout. Pokud je to třeba naneste ještě jednu vrstvu základního laku.
Pokud nejsme v lakování francouzské manikúry příliš sběhlé, použijeme samolepící šablonky na francouzskou manikúru a přilepíme je na okraje nehtů asi 3-4 mm od konce. Špičky nehtů přelakujeme bílým lakem. Chvilku počkáme, necháme lak zavadnout a můžeme šablonky sundavat. Důležité je ovšem nenechat ho úplně zaschnout, šablonky by se pak šly dolů velmi špatně.
aplikace podkladového laku aplikace základního barevného laku aplikace bílého laku na špičky
Pokud si věříme a šablonky nepotřebujeme, doporučujeme začínat s bílým lakem na levé vnější straně nehtu a postupně lakovat směrem do středu, stejně tak postupujeme zprava.
A teď je čas na ostranění všech nedokonalostí a přetahů. Pokud se bílý lak rozpil směrem do růžového, použijeme odlakovací korektor v tužce a všechen přebytečný lak odstraníme. Pomocí tohoto korekčního odlakovače se můžeme zbavit i přetahů na kůžičku. Pokud odlakovací korektor v tužce nemáme, postačí nám pomerančové dřívko s kouskem vaty namočeným do běžného odlakovače.
aplikace bílého laku od kraje do středu odstraňování chybiček
Teď už zbývá jenom poslední krok a to přelakovat celé nehty průhledným bezbarvým lakem (top coat), který jim dodá lesk. Lakujeme od spodního okraje nehtu a to proto aby nedošlo k rozmazání bílých špiček na zbytek nehtu. Celé dílo necháme dostatečně zaschnout po dobu minimálně tří minut. A můžeme se kochat skvělým výsledkem. Dokonalou francouzskou manikúrou.
dokončená francouzská manikúra
 
 

Reklama