☻DOPORUČENÉ FILMY

Sinister

23. dubna 2013 v 22:21
Pokud jste fandové hororů, spíše duchařských, zbystřete...
horor, mysteriozní, 2012, USA

Popis: Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí.

Můj názor: Po dlouhé době film, co stál za to a u kterého jsem neusínala.

Grindhouse: Auto zabiják

20. ledna 2013 v 20:14
Poster k filmu Grindhouse: Auto zabiják
Akční, Krimi, thriller, 2007, USA

O filmu: První z filmů projektu Grindhouse, Tarantinův Death Proof. Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček.

Můj názor: skvělej akční film, při kterým se nenudíte.

Trailer tady.

Od soumraku do úsvitu

20. ledna 2013 v 20:12
Poster k filmu Od soumraku do úsvitu
Akční, horor, 1996, USA

O filmu: Bratři Seth a Richie Geckovi vykradli banku a prchají do Mexika. Jako rukojmí sebou mají úřednici Glorii Hillovou. Při zastávce v motelu se Glorie stává obětí sexuální zvrhlosti Richieho. Jako nové rukojmí berou rodinu pastora Jacoba Fullera. Po přejezdu mexických hranic se mají setkat s místními převaděči v baru Titty Twister. Všechno jde hladce (alespoň z pohledu Setha a Richieho), dokud se tanečnice, vyhazovači i barman nepromění v upíry, kteří mají chuť na čerstvou krev.

Můj názor: super film, ze začátku akční a komediální, na konci se z toho vyklubal horor, prostě úlet.

Našla jsem pouze anglický trailer ZDE.

Temné vody

24. srpna 2012 v 15:44
Drama / Thriller / Horor , 2005, USA

Popis: Dahlia Williams začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem.
Můj názor: Skvělý film na zamyšlení, co mě dokázal i rozbrečet. Doporučuji ke klidným večerním hodinám.

Zastav a nepřežiješ

25. května 2012 v 7:41
poster
Akční, Triller , 2006

Popis: Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky.
Můj názor: Skvělý, velice akční film, pořád se něco děje, u tohodle se určitě nudit nebudete!

Přes noc třicítkou

20. března 2012 v 10:22
Poster k filmu Přes noc třicítkou
Komedie, Romantický, 2004, USA

Popis: S pomocí kouzelného prášku se třináctiletá Jenna Rink přenese ze své otřesné přítomnosti do úžasné budoucnosti. Přes noc se stane okouzlující TŘICÍTKOU se vším, co si kdy přála, ale s výjimkou svého nejlepšího kamaráda Matt. Navenek dospělá žena teď musí pomoci malé holce uvnitř najít skutečnou lásku, kterou tak nečekaně opustila...
Můj názor: Skvělý film i na zapřemýšlení, doporučuji.

Šéfové na zabití

31. ledna 2012 v 14:06
poster
Komedie
Jediná věc, která by udělala Nickovi, Kurtovi a Daleovi denní dřinu v práci snesitelnou, by byla rozdrtit jejich netolerantní šéfy na prach. Podat výpověď je bohužel nemožné, takže s podporou více než malého množství drinků a pár pochybných rad od bývalého trestance si tři kamarádi vymyslí komplikovaný a zdánlivě "blbuvzdorný" plán, jak se navždy zbavit svých nadřízených. Je tu však jeden problém. I ten nejlepší plán je vždy jen tak spolehlivý jako mozek, který ho vymyslel ...
Můj názor: Dobrý film u kterého se opravdu zasmějete i si poklepete na čelo, co je vše možné :)

Kamarád taky rád

4. ledna 2012 v 22:04
Poster k filmu Kamarád taky rád
Komedie, Romantický, 2011
Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) rozhodně nemají na usedlý život ani pomyšlení. Když si Newyorčanka Jamie, zaměstnaná jako hledačka nových příležitostí, vyzkouší své umění na uměleckém řediteli Dylanovi z Los Angeles, kterého přemluví, aby vzal svou vysněnou práci v New Yorku, uvědomí si oba, že jsou si velice podobní. Každý z nich má za sebou tolik zkrachovalých vztahů, že jsou ochotni zkrátka pustit lásku z hlavy a starat se jen o zábavu.
Jakmile se tedy Dylan přestěhuje do New Yorku a začnou se spolu vídat častěji, užívají si spoustu legrace a sdílejí přesvědčení, že láska je jen mýtus z hollywoodských filmů. A právě tehdy se rozhodnou vyzkoušet báječně sexy a uvědoměle dospělý experiment. Mohou dva kamarádi, kteří se teprve nedávno poznali, nejsou zadaní a pohrdají závazky, ze svého kamarádství vytěžit ještě o něco víc? Rozšíří-li své přátelství o příležitostný, zcela nezávazný sex "bez jakýchkoliv emocí", dokáží se vyhnout všem úskalím, která se nutně objevují, pokud někdo začne být víc než pouhý kamarád?
Jako dva lidé, kteří se dobře orientují v nudných zápletkách romantických komedií, by Dylan a Jamie asi neměli být tak docela zaskočeni tím, že se jejich odvážný nápad promění v košilatou a sexy pouť do neprobádaných území, na které se sobě navzájem i svému okolí odhalí více, než kdy plánovali.
Můj názor: Skvělý film u kterého se zasmějete i popřemýšlíte, rozhodně doporučuji vyvádí velmi optimisticky.

Zlatíčko

4. prosince 2011 v 20:49
DVD / FILM / Zlatíčko / Alfie
Komedie, Drama, 2004
Alfie si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, tak o co? Můj názor na film: Dobrý děj na zamyšlení, u filmu se nudit určitě nebudeš, takže doporučuji.

Před svatbou ne

26. listopadu 2011 v 15:13 | Salome
Komedie, 2001
Výborná komedie o tzv. "vychcaných ženách" tedy matky Angele a její dceři Page ve filmu předvádějí, jak svést a využít muže ke svému prospěchu a jiné vychytávky v restauracích, hotelech, kde si žijí na vysoké noze a to úplně zadarmo. Vtipné scény pro zasmátí i zamyšlení ale končí když se Page zamiluje do majitele restaurace Jacka a ani Dean se Angele nevzdává, začnou tak bouřlivé rozepře, kdy si nemůže věřit už nikdo. Tento film určitě stojí za podívání.

Milionový závod

22. listopadu 2011 v 17:32 | Salome
Obrázek
Komedie, 2001
Bohatý majitel casina Donald Sinclair připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem, bratři-kriminálníci, upjatý obchodník a krásná pilotka, matka, usmiřující se s dcerou, fotbalový rozhodčí na útěku a narkoleptický Ital. Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější.
Můj názor: Opravdu skvělý film, při kterém se mnohonásobně zasmějete, určitě si ho pustěte! Ihned!

Já, legenda

13. listopadu 2011 v 13:35 | Salome
7
Drama/Horor
Možná jste viděli včera v televizi, mám pocit že na nově dávali tento skvělí film.
Je o infekčním viru, který nakazí vše živé a promění je v nemrtvé, rychlé a zabíjející stvůry.
Hlavní hrdnina Robert Neville se snaží najít lék proti tomuhle viru ve městě NewYourk jako jediný žije
se svou psí kamarádkou a dá se říct že ze samoty už začíná pomalu šílet.
Když už má na vlásku k smrti zachrání ho žena, kterou si vezme k sobě domů a spolu se snaží
přežít, nakonec jeho zabezpečený dům však zhoří v troskách ale jeho protilék zůstane zachován
a tudíž zachrání celé lidstvo. Zajímavý film s dramatickým, ale dobře dopadeným koncem.

Pulp Fiction

7. listopadu 2011 v 20:31
poster
Krimi/ thiller 1994

Pulp Fiction - kniha obsahující prvky napětí, bez umělecké hodnoty, obvykle vydávaná jako paperback. Pulp Fiction je brutální, ale brilantní černá komedie, ve které se prolínají tři příběhy ze života bezvýznamných zločinců, v podstatě tvořící jeden příběh, do kterého nonkonformní režisér Tarantino zapojil do té doby nevídanou kreativní představivost. Podsvětí s násilím postrádajícím veškerou logiku je ve filmu nejen teatrální , ale i humorné. Nejkultovnější záležitost 90. let získala 7 oscarových nominací, Zlatý Glóbus a mnoho dalších prestižních ocenění.
Můj názor: Dobrý akční film na zamyšlení i ponaučení. Někomu může způsobit husinu.

Všemocný

25. října 2011 v 15:16 | Salome
http://www.casopisxb1.cz/wp-content/uploads/2011/08/vsemocny-tapety.jpg
Mysteriozní, Sci-fi, Thiller- 2011

Skvělý film na zamyšlení s úžasným hercem. Příběh začíná o hlavní postavě Eddie Morra,
který je na pokraji psychického zhroucení-píše knihu, která se mu nedaří ani začít,
je osamostnatěn a už na pohled z něho září zoufalost. Vše se ale změní, když potká
svého bývalého švagra a ten mu nabídne drogu, při které využívá celou část svého mozku
(je známo, že každý z nás využívá jen 25%). Jeho kariéra se naprosto vyhupne nahoru
a on získává srdce své bývalé přítelkyně. Na droze je však závislí, proto musí zvyšovat dávky
a jeho dealer (bývalý švagr) skončil s prostřeleným mozkem ve svém bytě.
Zásoby docházejí, z jedné strany tlačíc na něj nezkrotný a nebezpečný chlápek, který
mu kdysi půjčil peníze žádá-či přímo vyhrožuje za drogu a proto se Eddi dostává do různých
nebezpečných zápletek, při kterých málem přichází o život nejen on, ale i jeho přítelkyně.
Opravdu super film na zamyšlení, úžasně propracovaný, výborný děj.Podle mě nemá chybu.

Úsvit mrtvých

14. října 2011 v 18:42 | CSFD
UsvitMrtvych
horror -2004
Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se zombiemi, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Kde a jak to všechno začalo, nikdo neví. Zubožená skupina těch, kteří zatím přežili v jednom wisconsinském městě, našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednaknaučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Venku už nic nepřipomíná někdejší svět. Situace se zdá bezvýchodnou, a tak skupina hledá riskantní cestu z obklíčení.
Můj názor: Fakticky skvělý film! Výborné zpracování, takže pokud máš ráda horory
a nebojíš se bát s chutí popcornu na tento film!


Karate kid

3. října 2011 v 19:52 | Salome
The Karate Kid Movie 2010

Ukázkový film o odvaze, šikaně a tomu jak se bránit. Skvělý film na zamyšlení i pobavení.
Malý američan Drey se stěhuje do Číny, kde nerozumí ani jednomu slovu, ani jednomu zvyku.
S radostí se však budeš vše učit s krásnou číňankou o kterou se však moc zajímá Dreův nepřítel
Čcheng. Nyní mu nezbývá nic jiného než učit se kun-fu od místního údržbáře a zavládnout tak mír.

Tajemné okno

3. října 2011 v 19:46
Secret Window
Psycho, drama

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu.
Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter, obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy.
Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám.
Můj názor: Fakt skvělý film! Psycho jsem nikdy moc nesledovala ale tento byl fakt výborný... koukala jsem se na něj na doporučení kamarádky:) Rozhodně také doporučuji dál!

video (klikni na obrázek)

obrazek

Rango

3. října 2011 v 19:43 | Salome
Animovaný, akční, dobrodružný

Super animáček o odvážném, nemotorném chameleonovi Rangovi, který
se snaží změnit svůj osud a minulost, bohužel špatnou formou-lhaním.
Nakonec ale ukáže svou odvahu a stane se tím, o čemž se mu v teráriu doma ani nesnilo.
Skvělý film na pobavení i pro větší :)

Pro přehrání videoklipu klikni na obrázek

Kniha krve

3. října 2011 v 19:38
http://www.dvdpeka.cz/inshop/catalogue/products/pictures/kniha_krve.jpg
Horor

Mrtvé neumlčíš!
Profesorka Mary Florescu se už léta snaží dokázat, že nadpřirozený svět existuje na dosah toho reálného a oba jsou vzájemně propojeny. Její pozornost upoutá dům, v němž se odehrálo několik brutálních vražd a kde, jak doufá, se potvrdí její teorie. Se svým spolupracovníkem Regem a studentem Simonem se vydá do domu zkoumat paranormální jevy.
Setkání se světem mrtvých však bude mít nedozírné a krvavé následky...
horror, 96 minut, Velká Británie, 2008
Můj názor: Opravdu skvělý film! Scény při kterých se donutíte i ukrýt oči, psychotrózní krvavé drama, doporučuju.

Pro přehrání trileru klikněte na obrázek
[bookofblood-fl-02.jpg]

Yes man

3. října 2011 v 19:36 | Salome
Yes man
Komedie

Výborná komedie o chlápkovi, který odpovídal na akce kamarádů
a bavil se doma sezením u televize s jeho oblíbeným slůvkem NE se zapíše na kurz proti depresi.
V té však musí odpovídat na všechny otázky ANO!
Dostane se tak do párti pekelných situací podlehnutý využíváním, ale taky získá ženu, na niž
by se nikdy před tím nedovolil. Skvělý film, u kterého se zasmějete.
 
 

Reklama