Život je takový, jaký si ho uděláš

3. září 2012 v 14:34 | Salome |  ♥DUŠEVNO
Dnešním článkem bych se chtěla věnovat lidem, co o životě moc nepřemýšlí a berou život jak z filmu, či ním jenom ,,proplouvají". Já sama jsem asi trošku flegmatik a myslím, že tito lidé jsou na tom nejlíp, na světě je přece tolik problémů a kdyby měl člověk řešit všechno a kvůli všemu se rozčilovat, tak by zbláznil. Anebo byl nešťastný. Vlastně je to vše jen o přístupu - a věř mi, že i tento přístup se dá naučit trochou přemýšlení a dobré vůle.


Život jako z filmu??
Vlastně se kolikrát chováme stejně jako to vidíme a jako jsme to viděly už jako malé z filmu. Tak a teď by se očekávalo, že budu smutná - tak budu smutná a nevědomky si to můžeš připustit tak, že se poddáš téhle podvědomé představě. Třeba já jsem celkem dost i citlivka a hodně věcí jsem si brala, nebo možná i beru příliš vážně a k srdci a už jenom že člověk ví, že když nastanou problémy, bývá smutný.

Záleží na přístupu
Ty můžeš ovládat své emoce. Vše záleží jak to bereš a jak to chceš brát. Hlavní je prvně si zachovat chladnou hlavu, pevně se přesvědčit o svém rozhodnutí a pak jednat. A už toho nelitovat! Co by, kdyby...Známe výčitky... znám jeden krásný citát, který zní:
,,Člověk by neměl litovat toho co udělal, nebo řekl, protože v té chvíli to udělat chtěl."
Tento článek úzce souvisí jako jsem už psala > Nepodléhej zoufalství .
A proto se fakt zamysli .. Nebereš život až moc vážně? Neděláš vlastně to, co by se od tebe očekávat mělo? A proč se trápit zbytečně nad rozhodnutím, které jsme už udělaly ?

Nežíj minulostí
Minulost je občas naše propast a dokáže pěkně ovládat naše emoce- a většina lidí vzpomíná na minulost třeba jen z nudy už spíše na to špatné - následek ? Opět zkažený den, špatná nálada a tudíž nepřineseme nic dobré ani pro svět. A navíc ji ani nezměníš, ani na nic nepříjdeš, proto hoď minulost za hlavu a soustřeď se na důležité věci.

Když budeš šťasnější Ty, budou šťastnější ostatní.
Protože lidé, kteří září, se nejen daří více, ale nevědomky rozdávají radost ostatním- kdo by měl dobrou náladu z člověka s pohledem jak kyselý citrón a se slovníkem dlaždiče, co si pořád jen na něco stěžuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama