Leden 2012

Návody na vlny a kudrny

31. ledna 2012 v 14:45 | dlouhevlasy.cz |  ►KRÁSA&PÉČE
Cop/y
- jako první alternativní návod uvádím klasický cop či copy. Všem už může být tento způsob zvlnění známý, přesto považuji za správné ho zde uvést. Pokud vlasy zapletete do více než 2 copů, vzniknou celkem pěkné kudrny. Vlasy nemusí být suché, mohou být i mokré. Aby se však vlasy zvlnily, musí v copech úplně doschnout. V copech můžete spát přes noc, ráno vlasy jen rozpletete a doupravíte. Pokud zapletete francouzské copy, budou vlasy zvlněné už u hlavy. Na obrázku jsou moje vlasy zvlněné po spaní ve 2 copech.


Kapesníkové vlny/kudrny

- tento návod pochází pro změnu od Sim. Potřebujete velké kapesníky, ideální počet je 3-5, které smotáte od rohu do rohu do ruličky. Suché vlasy rozdělte do sekcí - nejlépe tak, že vždy vezmete část vlasů od jedné strany hlavy k druhé (např. od ucha k uchu). Začnete nad čelem, potom na temeni a nad krkem. Takže nakonec budete mít řadu kapesníků uprostřed hlavy a vypadáte jako kapesníkový kohout.
- pod konec vlasů přiložíte srolovaný kapesník a vlasy na něj natáčíte až k hlavě. Oba konce kapesníku pak překřížíte a zauzlujete (radši 2x). Výsledné vlny vypadají lépe, pokud je na kapesník "podtáčíte" (směrem dovnitř, ne ven). Na obrázku je výsledek 5 kapesníků na mých vlasech.


Ponožkový drdol

- na další způsob potřebujete podložku na drdol vytvořenou ze 2 ponožek. Ponožky dáte do sebe, ustřihnete jim špičku a zarolujete - vznikne kolečko s dírou uprostřed.
- vytvoříte ponožkový drdol beze zbytků. Potřebujete k tomu vysoký culík. Konec vlasů provlečete srolovanou ponožkou, a vlasy namotáváte (rolujete) na ponožku až k hlavě. (Podrobný návod zde http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y)
Díky tomuto drdolu vzniknou měkké, přirozené vlny.


návod byl zkopírovaný odsud

Máš problém s vyprazdňováním?

31. ledna 2012 v 14:41 | Salome |  ►POSTAVA
Ať už máš jakoukoliv postavu můžeš mít problémy s vyprazdňováním, které souvisí s tvým zažíváním a správnou činností střev. Průměrný člověk by měl chodit "na velkou" aslpoň jednou denně, někdo v tom má štěstí a potkává ho to třeba každé ráno před probuzením, nebo večer před spaním, takový lidé mají výborný organismus, který je zvyklý na pravidelnost.

Vylučování bys neměla podceňovat, jelikož se tělo zbavuje odpadních produktů ze svého organismu, různých bakterií apod. Řešit bys to měla pokud chodíš na velkou pouze 3x týdně. Než se zajdeš poradit za doktorem, zkus jednoduché léky, které ti mohou pomoci a nijak ti neuškodí.

Vyprazdňování je velmi důležitý proces i zhlediska postavy, kdo hůř vylučuje, ten hůř tráví a vede svoje tělo do obezity, já sama jsem s tímto měla problém a jakmile jsem začla užívat pouze doplňky stravy hned je vše v pořádku.

Maxi Vita- Štíhlá linie
Je to doplněk stravy, který ti napomáhá při snižování tělesné hmotnosti. Obsahuje látky z citrusů a zeleného čaje, který je znám na zrychlení metabolismu a dobré trávení, právě proto jsem si výrobek, ani né za špatnou cenu koupila. Užívá se jedna tableta denně, abych pravdu řekla, s hmotností mi to asi nijak moc nepomohlo, ale hlavně se mi upravil proces vylučování, což si ihned chválila i moje sestra, která k tomu měla také svůj důvod. Najdeš jej v lékárně v cenové hodnotě okolo 90kč. V balíčku je 30tablet, jediná nevýhoda je, že jsou větší a mohou se hůř polikat, já naštěstí s tímto problém nemám, takže to spolknu aji tak a zapíjet nic nemusím.

Emulips
Emulips

S tímto produktem sama zkušenosti nemám, ale slyšela jsem na něj jen samou chválu. Upravuje též proces vylučování a působí i pozitivně na krevní tlak, též reguluje hmotnost a pomáhá upravit metabolismus tuků. Jedna známá po užívání velmi zhubla z velikosti 36-38 na velikost 34-32. Vyrábí se z oleje a odrůd řepky, dodává se v přáchutích skořice, česneku, uherského, i bez příchutě. Je ve formě kapek, které si užévají jednou denně,obsah lahvičky vydrží asi 3 měsíce. Najdeš ho v každé lékárně v hodnotě kolem 400kč.

Šéfové na zabití

31. ledna 2012 v 14:06 ☻DOPORUČENÉ FILMY
poster
Komedie
Jediná věc, která by udělala Nickovi, Kurtovi a Daleovi denní dřinu v práci snesitelnou, by byla rozdrtit jejich netolerantní šéfy na prach. Podat výpověď je bohužel nemožné, takže s podporou více než malého množství drinků a pár pochybných rad od bývalého trestance si tři kamarádi vymyslí komplikovaný a zdánlivě "blbuvzdorný" plán, jak se navždy zbavit svých nadřízených. Je tu však jeden problém. I ten nejlepší plán je vždy jen tak spolehlivý jako mozek, který ho vymyslel ...
Můj názor: Dobrý film u kterého se opravdu zasmějete i si poklepete na čelo, co je vše možné :)


Nepodléhejte zoufalství

31. ledna 2012 v 13:59 | Salome |  ♥DUŠEVNO
Každý z nás má jinou hladinu sebevědomí a každého určitě potěší, když o něj má někdo zájem, či ho pochválí. Berte však všechno s rezervou a každý, kdo vám řekne že vám to dnes sluší, nemusí být váš nejlepší kamarád, nebo vás může po odchodu pomluvit. Ale o tomhle jsem psát nechtěla, můj článek věnuji zoufalství holek ohledně partnerských vztahů.

Vše závisí na tvém sebevědomí, já jsem zastánce toho, že na každé holce, či ženě se najde něco pěkného, každý z nás je výjmečný něčím jiným, ať už se to týká povahy, či vzhledu, to co se tobě zdá jako velká nedokonalost a šerednost (např. pihy) se jiným může zdát roztomilé. A ty by jsi ze svých "odlišenin od druhých,, (např ty pihy)měla udělat přednost.

Důležité je, aby jsi se brala jaká jsi a měla sama sebe ráda. Divila by jses, ale to, co si o sobě myslíme a jak si věříme se hodně odráží na našem chování a vystupování. Sama jsem byla velmi překvapená, když mě jeden kluk řekl, ať si víc věřím a po tom, co jsem si nějak duševně opravdu dodala sebevědomí se mnou začal chodit a najednou jsem se mu moc líbila.

Nepropadej zoufalství když tě opustí přítel, nebo ti někdo zkritizuje tvoji postavu, nebo tělo, vždy odpovídej rafinovaně a upozorni na chybu i toho, kdo ti to řekl, všichni víme, že nikdo není dokonalý ( a pokud se ti tak někdo zdá rychle se vyveď z tohodle ohledu, protože celé tělo toho člověka nikdy nevidíš a spoustu věcí se dá v dnešní době zakrýt). Největší propadnutí zoufalství je začít chodit se zoufalcem, je to ten, který hledá jakoukoliv holku, neumí se chovat a vlastně se ti ani tolik nelíbí. A proč jsi s ním? Nejspíš proto, že nechceš být sama a chceš, aby ti někdo dodal sebevědomí a podržel tě. Ale v životě budeš muset vždy zvládnout vše sama a musíš si zvyknout, že ti každý bude chtít jen uškodit a pokud budeš vždy hledat pomoc u kamarádek, nebo u kluků dopadneš jednou hodně špatně.

Jasně, každý rozchod je těžký, ale určitě máš rodinu, která tě podrží, musíš vždy myslet pozitivně a nepropadat depresi, slzám a dělat ze sebe zoufalce a chudáčka, prostě vše proto, aby se on vrátil, takhle se totiž nejen nevrátí, ale nepříjde i žádný jiný. A čím si tímto pláčem pomůžeš? Vůbec ničím, budeš na tom ještě hůř a mít zkaženou náladu. Bohužel, musíš se naučit být trochu flegmatik, být nad věcí a brát to tak jak to je. A nakonec-
Na koncích je hezké to, že něco nového začíná.

Uchovej si proto svoji čest a pamatuj že trápení ti vůbec ničemu nepomůže.

Zumba

11. ledna 2012 v 14:29 | Salome |  ►POSTAVA
Určitě jsi už slyšela o zumbě, která je teď velmi populární. Můžeš si pořádit CDčko, tancovat z youtube, ale nejlepší motivací je navštívit lektorku zumby, která příjmá lidi a tančí s nimi. Přeci jenom to znáš-dnes se mi nechce, nebo po půl hodině se na to vykašleš,ale když už máš přesný plán v jaký den tam budeš chodit a dřív ti bude určitě blbé odejít je podle mě nejlepší možnost.

Jestli máš všechny kamarádky líné, v podstatě jako já, můžeš chodit na zumbu i sama, neboj se že se tam budeš nudit, vždy to rychle uběhne a bude tě to určitě víc bavit než 2 hodiny v posilovně a spálíš stejně kalorií. Četla jsem, že za jednu hodinu zumby spálíš 3 000 kalórií a navíc tím zpevňuješ všechny své svaly a pokud chceš zhubnout po celé postavě zumba je tou nejlepší možností.

Lekce probíhají většinou jednu hodinu od 60-150Kč, řekneš si dávat za to zbytečné peníze, ale je to zbytečné když to děláš pro své tělo? Za co jinak by jsi to vlastně utratila? Jídlo? Blbosti? Sladkosti? Pivo?

O co vlastně jde?
Zumba jsou rytmické kroky sladěné podle rytmu hudby, mohou se používat i čínky. Hudba pro zumbu není nijak strašná, spousta je i dnes moderní např. Shakira- Rabiosa či Danze Kuatro od Lucenza. Po každé písničce je tak minuta oddech, tanec není nijak moc náročný takže pauza vždy stačí.

Pro úplnou představu se radši podívejte na videa níže.
Ve vztahu mysli realisticky

11. ledna 2012 v 12:25 | Salome |  ♥SEX&VZTAHY
Když ho miluješ není co řešit-známé heslo, které je pravdivé, ale každá karta má vždy dvě strany, stejně jako Tvůj miláček kterého můžeš vidět jako dokonalého, romantického kluka se může nakonec vyklubat jako pěkný hajzl.

Neupínej se na něj, je jasné, že s ním počítáš do budoucnosti, ale člověk si nikdy nemůže být jist nikým druhým, spousta lidí si není jisto ani samy sebou, takže nemůžeš nikdy vědět, co tě překvapí, proto si dávej pozor, aby pro Tebe nebyl na světě jediným důvodem, proč žít, celý život ho přeci neznáš ne?

Vztah se začne měnit po určitých obdobích- na začátku vztahu začíná velká zamilovanost a obdiv, druhý je pro nás neznámí, baví nás ho zkoumat a trávit s ním všechen čas, po roce však tato zamilovanost odpluje a vzniká jakási láska- období, kdy znáš partnerovu povahu, jeho negativní proporce, ale přesto ho máš ráda a jsi s ním ráda. Zhruba po 2-3letech (jak u koho) vzniká mezi dvěma lidmi pouze zvyk.

Měj vždy svůj život, a dávej si pozor, ať tě nikdy nic moc nepřekvapí, buď předvídatelná, nenakecávej si ty bláboly "to on by nikdy neudělal" protože do hlavy si navzájem bohužel/bohudík vidět nemůžeme. Mysli na své přátelé, stále se s nimi setkávej, i když teď už třeba né tak často, ale nezapomeň že oni tu pro Tebe budou s největší pravděpodobností mnohem déle než tvůj partner a zvlášť jim můžeš říkat úplně vše. Najdi si koníčky-zkus něco nového, třeba si zajdi na zumbu, do posilky, nebo zkus horolezectví, zkus něco co by tě mohlo bavit a navíc tvůj miláček určitě ocení, že se o své tělo i dobře staráš :-)

Nech pohádkování typu "budeme mít dvě holčičky a bydlet na krásné vilce, prostě dokonale spokojená rodinka" protože takové rodiny bohužel nikdy nenajdeš, v životě se setkáváš vždy s nějakými problémy a věř tomu že žádná rodina i když má dobré vztahy není dokonalá, to že vypadají šťastně může být velká tolerance a síla udržet to v sobě.

Zachovej si svůj životní styl-je jasné že člověk druhého mění k obrazu svému, ale stále pro tebe musí být rodina na 1.místě, přátelé stejně důležití a když potřebují pomoct nevykašlat se na ně jen proto,že jsi zrovna s ním. Neměn svůj styl oblékání pokud se to samo tobě nebude líbit a nestyď se za to co posloucháš-jednoduše-nesnaž se pro něj být dokonalá! Protože on tvoji změnu bude sledovat a najednou se z tebe stane úplně jiná holka, kterou on ale nechtěl (chtěl tebe jaká jsi). Vždy si pamatuj-pro dobrotu na žebrotu.

Neobětuj se celá jen pro něho, ano sice je ve vztahu důležitá, ale často vede k využívání, proto si nech zaplatit kino či večeři, nech ho aby tě doprovodil domů, nebo na tebe někde počkal. Měj svůj názor a neboj se ho prosadit, protože si myslíš, že jemu se to nebude líbit(potom se zkuste domluvit na kompromisu) jednoduše-neskákej tak jak on píská.

Láska je hold velmi složitá věc. "Kdo miluje míň, ublíží tím tomu druhému, kdo miluje víc, ublíží tím sobě"

Kamarád taky rád

4. ledna 2012 v 22:04 ☻DOPORUČENÉ FILMY
Poster k filmu Kamarád taky rád
Komedie, Romantický, 2011
Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) rozhodně nemají na usedlý život ani pomyšlení. Když si Newyorčanka Jamie, zaměstnaná jako hledačka nových příležitostí, vyzkouší své umění na uměleckém řediteli Dylanovi z Los Angeles, kterého přemluví, aby vzal svou vysněnou práci v New Yorku, uvědomí si oba, že jsou si velice podobní. Každý z nich má za sebou tolik zkrachovalých vztahů, že jsou ochotni zkrátka pustit lásku z hlavy a starat se jen o zábavu.
Jakmile se tedy Dylan přestěhuje do New Yorku a začnou se spolu vídat častěji, užívají si spoustu legrace a sdílejí přesvědčení, že láska je jen mýtus z hollywoodských filmů. A právě tehdy se rozhodnou vyzkoušet báječně sexy a uvědoměle dospělý experiment. Mohou dva kamarádi, kteří se teprve nedávno poznali, nejsou zadaní a pohrdají závazky, ze svého kamarádství vytěžit ještě o něco víc? Rozšíří-li své přátelství o příležitostný, zcela nezávazný sex "bez jakýchkoliv emocí", dokáží se vyhnout všem úskalím, která se nutně objevují, pokud někdo začne být víc než pouhý kamarád?
Jako dva lidé, kteří se dobře orientují v nudných zápletkách romantických komedií, by Dylan a Jamie asi neměli být tak docela zaskočeni tím, že se jejich odvážný nápad promění v košilatou a sexy pouť do neprobádaných území, na které se sobě navzájem i svému okolí odhalí více, než kdy plánovali.
Můj názor: Skvělý film u kterého se zasmějete i popřemýšlíte, rozhodně doporučuji vyvádí velmi optimisticky.


13 nejúčinnějších TUKOŽROUTŮ

4. ledna 2012 v 18:15 | doma.nova.cz |  ►POSTAVA
Začněte pěkně od rána

Ráno se nadopujte vitamíny a zdravou vlákninou, zapijte vybranými nápoji, které nabudí váš metabolismus. Ovoce bychom měli vychutnávat v dopoledních hodinách, takže si nezapomeňte na každý den vybrat jedno z následujících exotický tukožroutů:

Ananas - Skvělý pomocník na trávení a zahnání pocitu hladu je ananas. Pomáhá tuky odbourávat přesně tam, kde chceme.

Ananas

Citrusy - Díky vysokému obsahu vitamínu C jsou pomeranče, grepy, limetky a citrony zaručenými tukožrouty. Vitamin C pomáhá organismu rychleji zpracovávat tuky a snižuje cholesterol.

Kokos - Zabraňuje přejídání a je bohatý na hořčík, draslík a vlákninu, které udržují tělo v rovnováze.

Další vhodné tipy ke snídani:

Ovesné vločky - Obsahují vysoký podíl vitamínu B a E a vlákniny, takže pomáhají udržovat stálou hladinu cukru v krvi a snižují cholesterol.

Vajíčka - Mají v sobě velké množství živin a přitom má tak málo kalorií. Obsahují velké množství bílkovin, které jsou velmi bohaté na esenciální aminokyseliny, jež organismus potřebuje pro obnovu buněk.

Jablka - Díky obsahu pektinu v nás jablka vyvolávají pocit nasycení. Obsahují sice hodně cukru, ale ovocného, tedy zdravější verzi.

Na oběd i večeři si k jídlu přichystejte vybranou zeleninu a přílohy, které vám díky svému složení pomůže po Vánocích zpět do formy:

Saláty - Listové saláty všeho druhu prospívají k lepšímu trávení a zároveň regulují vaši hmotnost. Díky nahořklé chuti ovlivňují i porci, kterou sníte k obědu! Zasytí a usměrní váš apetit.

Kysané zelí - Výborný antioxidant, který navíc pročišťuje organismus a urychluje látkovou výměnu. Pomáhá stimulovat funkci střev a vylučování toxických látek.

Kysané zelí

Správné přílohy - Všechny luštěniny, kuskus, bulgur, polenta, jáhly, oves, pohanka, hnědá rýže, těstoviny ze špaldové mouky se dušenou zeleninou vás zasytí, ale nepřidají téměř žádné kalorie, naopak dodají tělu mnoho minerálů a cenných enzymů, které usnadňují trávení.

Tmavé pečivo - Žitný chléb obsahuje rezistentní škrob, díky kterému ti hladina cukru v krvi stoupá mnohem pomaleji, než po konzumaci bílého pečiva. Celozrnný chléb je zas bohatý na vlákninu, která váže tuky, a ty se pak nemohou ukládat v těle. Knackebrot pomáhá snižovat cholesterol.

Čím doladit váš den plný tukožroutů?

Syrovátka - Díky kaseinu a kyseliny linolové bojuje proti tukům a mírní chutě na sladké.

Zázvor - Zázvor díky obsahu vitamínů (A, C, B) a minerálních látek (vápník, železo, draslík, hořčík), podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu.

Zelený čaj - Zvyšuje spalování tuků a má vliv i na činnost střev. Jeden šálek zeleného čaje je schopen spálit až 100 kJ energie. Dopřejte si ho před jídlem, tím nastartujete spalování.

Odmítání sexu vede k nevěře

1. ledna 2012 v 19:31 | Salome |  ♥SEX&VZTAHY
Tohle téma mě napadlo zhlediska aktuálního vztahu mojí kamarádky s jejím klukem, já sama měla také takový menší problém se sexem s jedním mým bývalým, tudíž článek napíše zhlediska názoru mého i chlapského. Tudíž tento článek bude spíše povídání.

Začalo to pochvalama
Byla ještě panna a toho si hodně kluků v této době váží, měli ji za neposkvrněnou a na tzv. vyšší úrovni?.. Prostě slušná holka pro slušnýho kluka.Bomba.

Chtěla ještě počkat
A on na ni možná i mile rád počkal, než se plně rozhodla se s ním vyspat

Ale zjistila, že sex ji vlastně vůbec nebaví
A od té doby přešla ve vztahu jiskra, je sice pravda, že každý na to být nemusí, ale když si vezmete-je to přeci mladá holka-ta by to měla mít ráda.. Její kluk O.je z toho samozřejmně nešťastný, cítí se nemožně, jelikož se mu to před tím ještě nikdy nestalo.

Klukovi ubíráš sebevědomí
Každý kluk se chce cítit jako samec a uspokojit svoji partnerku- to je pro ně velmi důležité. Nemusí být však chyba jen v Tobě, říká se že většinou je chyba v tom chlapovi- ženu nepřitahuje a nijak nerajcuje-podobná situace se mi občas stávala s bývalým, kdy jsem se pro jeho potěšení do sexu občas i nutila a skončilo to tak, že mě vztah úplně ubíjel a on mezitím hledal jiné známosti. I pan O. chtěl svoji partnerku podvést, ale nakonec to neudělal.

Konečné řešení? Rozchod
Jak každý ví, sex je ve vztahu hodně důležitý, musí se o něm mluvit a bavit oba parnery- to že tě tvůj přítel ještě neuspokojil neber za problém-hlavně aby jsis sex vždy užila, protože ten kluk to cítí a vidí. A pokud vás sex moc nebere, nejspíš jsi zvolila špatného partnera a je zbytečné se trápit a zažít třeba i nevěru, která k tomu nejčastěji dochází(proč? protože kluk chce uspokojit holku aby se cítil jako kluk)

Nedělej ukvapené závěry
Nejdříve si můžeš zkusit sex nějak zpestřit-ať už mlsáním, nebo koukáním na porno filmy, sex v přírodě, nebo v jiném prostředí-hlavně tě musí partner přitahovat a ty jeho, proto nepodceňuj nikdy spodní prádlo, ani hydrataci pokožky, či oholené nohy-každá maličkost tvoří dokonalost.

Nemusíš se mít za špatnou
Jak jsem již psala-většinou je chyba v klukovi. Když to mezi vámi prostě nejiskří a sex nefunguje, nikdy se to nezmění s tím samým partnerem, ale nemusíš se obávat dalšího vztahu-já sama byla překvapená jak mě sex s dalších přítelem po mým bývalým strašně bavil a nikdy bych s ním nepřestala...