Prosinec 2011

Není krém jako krém

30. prosince 2011 v 11:54 | Salome |  ►KRÁSA&PÉČE
Tím nemyslím, že každý se skládá z něčeho jiného, jako např. kokosový ořech, či mango, což stejně u každého krému vyjde na stejno, nebo růzmé novinky, které hydratují pleť až sedm dní, což je podle mě prkotina, když krém ze sebe ve sprše smyješ.

Vždy bys měla pečlivě číst informace o krému, který si pořizuješ. Krém na pleť je určitě jiný, než krém na zpevnění poprsí, či noční krém na pleť. Vždy si vybírej podle účelu a nesáhni po prvním, který uvidíš.

Krém na pleť-denní a noční, je to dražší varianta, ale i o svou pleť a především v obličeji by jses měla starat a hydratovat ji, především pokud používáš make-up.
Pod make-up jsou speciální krémy denní, kde je napsáno, že jsou vhodné i jako podkladová vrstva pod make-up.

Hydratačíní krém slouží spíše pro suchou pokožku, není však proti striím, nebo celulitidě. Mazat by jses ale měla každý den alspoň jednou, nemusíš volit však hydratační krém, lepší volbou je obyčejný krém s glycerynem, či kolagenem.

Krém na ruce je o něco mastnější a zabraňuje suché pokožce a popraskání kůže na rukou, pokud se ti stalo zranění, nebo máš popraskanější kůži na rukou zkus krém s včelím voskem, nebo medem, který slouží jako desinfekce.

Hydratačíní krém slouží spíše pro suchou pokožku, není však proti striím, nebo celulitidě. Mazat by jses ale měla každý den alspoň jednou, nemusíš volit však hydratační krém, lepší volbou je obyčejný krém s glycerynem, či kolagenem. Ty se hůř vstřebávají a těžko se rozprostírají, mají však mnohem lepší účinky na výživu kůže a působí i proti striím a celulitidě. Klasickým takovým obyčejným krémem je bílá indulona, nebo Nivea.

Nejlepší je mazat se vždy večer před spaním, kdy jsi po sprše smyla všechny nečistoty z kůže. Spousta lidí hydrataci pokožky podceňují a proto se jim tvoří nehezké vrásky, celulitida, nebo strie. Takže pokud chceš mít krásnou, hebkou pokožku tak mazat, mazat, mazat! :-)

Pořiď si diář!

25. prosince 2011 v 9:46 | Salome |  ►MÓDA
Diář nám může patřit do módních doplňků a pomůže nám proti stresu, budeme tak informovaní o všech svátcích, narozeninách, tel.číslech a poznámkách včetně telefonů našim doktorům apod.

Já osobně od té doby co mám diář, tj od roku 2010 se cítím mnohem lépe, nosím ho všude sebou, zapisuji si tam schůzky, úkoly, telefony a peníze z brigády a tak mám naprostý přehled a žádný stres. Nic si nemusím pamatovat a navíc nezapomenu na svátek a narozeniny svých blízkých.

Sehnat ho můžeš třeba na aukru, nebo v časopisech, či papírnictvých, já osobně doporučuji z časopisů, jelikož se tam můžeš i něco zajímavého dozvědět, nebo listovat článkama nudou.

Diář / Diář, diáře 2012, kapesní diář, denní diář
kožený diář ze zlaté hadí kůže-velmi luxusní záležitost, najdeš ho na této adrese

diář ze známého časopisu ELLE, cena 109kč.

diář z časopisu JOY za 49kč

Já osobně vedu diář od Avon z aukra je růžový, na magnet. Rady tam jsou nic moc, většinou se týkají jen těch, co dělají avon lady a navíc tam nejsou ani žádná čísla ani rozvrh hodin. Stylem je podobný diáři z Joy, tak alspoň se mi do dne vejde více věcí na zapsání :-)


Sex pro stydlivé

25. prosince 2011 v 9:20 | Salome |  ♥SEX&VZTAHY

Sex až po závodě?
Jestliže patříš mezi stydlivé lidi, nemusí tě vůbec nic trápit, stydlivých je na světě plno a kvůli svému ostychu sex rozhodně nevynechávají.

První problém asi bude s nahotou, nemusíš být ani nijak moc oplácaná a přesto se stydíš i když nemáš za co-to je zcela normální, vyřeší to sex k večeru s intimním lehkým světlem, nebo svíčkami. Tmavé světlo a šero bude nedokonalosti zkreslovat a sex bude tajemnější, navíc se budeš více soustředit na dotyky. Upřený pohled do očí je určitě taky krásný a navíc má velkou výhodu v tom, kam se dívá a pokud ne tam kam bys chtěla odvrať jeho pohled do tvých očí, nebo ho polib.

Pomoct ti může i hudba, která bude navodívat atmosféru a ty nebudeš mít pocit, že je vše jen na tobě, hold pokud se stydíš snaž se odvrátit každou malou pozornost hudbou a budeš se cítit lépe, přeci jenom někomu může připadat hodně trapné ticho, nebo vzdychání při sexu. Zkus zapojit všechny smysly, k hudbě můžeš přidat i aromatizovanou svíčku, nebo tyčinku.

Jestli jsi stydlivý typ, bude lepší, když vše budeš řídit ty, hrátky s pouty, nebo šlehačkou vynech a laskej partnera po celém těle, nebo mu i můžeš udělat masáž. Za takové holky mohou být chlapy akorád rádi, protože hýčkají většinou jenom je.

Vybírej sama polohy a neboj se říct ne, sám vycítí, že "to,, chceš řídit a nechá tě. Nejvhodnější poloha pro stydlivé podle mě asi bude "na koníčka,, kdy Ty budeš nahoře-tak si můžeš zajistit i skvělý orgasmus třením o jeho pánev.

A když dostaneš během sexu velký nával stydlivosti líbej ho a odreaguj se.


Hřebenem proti vypadávání vlasů

13. prosince 2011 v 16:43 | Salome |  ►KRÁSA&PÉČE
Ženy, které se češou dvakrát denně, ztrácejí třikrát více vlasů než ty, které se češou jen jednou denně.
Né každá z nás si češe vlasy každý den, neříkám, že když si vlasy neučešeš vypadají hrozně-to ne, ale česání napomáhá k správnému prokrvování kořínků u vlasů-nesmí se však přehánět.

Nejtypičtější je samozřejmně samotný hřebínek, který používali naše maminky a je všude známí a také nejlevnější. Říká se, že starší věci jsou kvalitní a ověřené, to u tohodle hřebínku ale nemohu souhlasit. Vlasy tím zbytečně taháš a kolikrát i zacucháš tak, že ti na hřebenu zůstanou cucky vlasů-a to rozhodně není dobře.

Dále tu máme hřebínek tzv. tupírák se zúženým koncem, který je výborný na tupírování vlasů- to jim však na zdraví taky moc nepřidá-obzvlášť přidáš-li na to ještě lak na vlasy. Účes vypadá s větším objemem, ale vlasy si tak ničíš, zkus si zohnout hlavu dolů a pročesat si vlasy ,,zespod" uvidíš, že to také funguje. Tupírákem si můžeš udělat perfektní cestičku.

Nejlepší variantou je podle mě samotný kartáč-velmi doporučuji od Syoss-vůbec vlasy netahá a je naprosto výborný, do hřebenu bys určitě měla investovat raději více peněz-přeci jen máš ho na dlouho a jedná se o zdraví tvých vlasů, což jde poznat aji na pohled.

Objemový kartáč Syoss

Další možnost hřebenů najdete i v jiném provedení, např na tomto obrázku dole
wooden hair brush wood comb wood mirror hair brush set měla jsem a nedoporučuji.Hřebeny s většími mezery nejsou o nic lepší než klasické, ba naopak mají ještě horší stránku- vlasy tolik nepročesají, používají se na speciální účely.


O hřeben se starej-vyndávej z něj jednou za čas staré zamotané vlasy. Určitě by nevypadalo pěkně mít takové cucky ve vlasech :-)

O lepší péči při česání oceníš i rúzné kondicionéry, které jsou k tomuto tahání vlasů stvořeny, vlasy ti zjemní a tudíš se tolik necuchají-ale co si budeme namlouvat, nechají na nich svoje chemické složení, silikony a vlasy se ti rychleji zmastí- rozhodně také není dobré používat pořád. Holky s jemnými vlasy nemusí ani používat vůbec :-)

Chvalte se

11. prosince 2011 v 11:07 | Salome |  ♥ÚVAHY
Dnešní společnost je velmi sobecká, plná stresu a negativních myšlenek. Lidé řeknou svůj názor jen když se jim něco nelíbí a to formou nadávek a zvýšeného hlasu,ale nezapomínejme, že tak jako kritizujeme se potřebujeme i chválit. Kdo nemá dobrý pocit, když mu někdo pochválí styl oblékání, jeho úvahu, nebo partnera? Jakému číšníkovi by neudělala radost spokojenost zákazníka (jaký číšník by chtěl obsluhovat otrávené zákazníky? To na náladě určitě nepřilepší) a tu vyjadřujeme většinou dýškami, stejně jako u kadeřníka.

Podle mě je velmi důležité chválit lidi, protože jim tak dáváte najevo, že jsou v něčem dobří a že nejsou neschopní. Mě osobně každý váš komentář velmi potěší, jsem ráda, že mě někdo dokáže ocenit a vždy mi udělá obrovskou radost už jen to, že jste vyložili svůj čas pro čtění mého článku. A proto po přečtění takového komentáře dostávám ještě větší chuť psát, protože vím, že moje práce není zbytečná.

Proto zkuste se zamyslet a pochválit ty, kteří se pro vás tak snaží, dejte najevo, že si toho všímáte a že si toho hlavně vážíte. Hlavně v parnerských vztazích se doporučuje hodně chválit, nabýráme si tím sebevědomí, nic nás to nestojí a uděláme druhému radost.

UV tetování

11. prosince 2011 v 10:46 | Salome |  ►MÓDA
Předevčírem jsem byla na discotéce, kde nabízeli tetování-tedy spíš kde lákali na tetování. Pravda, já osobně jsem tam šla hlavně proto, nenapsali jaký typ a mě bylo jasné, že klasické dělat nemohli-tudíž zbývala možnost henna. Poté co jsem dorazila na discotéku (bylo to Two faces v Brně) jsem se ihned zeptala barmanky, jaký je to typ tetování. Osobně jsem se moc těšila na hennu, která by mi vydržela tak měsíc a čekala jsem velké návaly lidí. A pak jsem se od barmanky dozvěděla. že to je tetování UV-tudíž jen malování na kůži, i přes moje zklamání jsem do toho šla.

"Tatér,, měl spoustu malých krabiček s různými barvy, které nanášel štětečkem, jako první šla moje kamarádka, která si nechala "potetovat ruku,, bohužel-zvládl jen nějaké klikyháky-neříkám, že to nevypadalo dobře :-) Fotky tetování můžete vidět dole v tomto článku. Dále jsem tetování řešila s barmankou i lidma, kteří tvrdili, že se to sice hned smije, ale chemická látka pro UV zústane ještě tak 4dny. Druhý den jsem šla do sprchy a tetování bylo pryč- to jestli by šlo ještě něco vidět pod UV světlem vám neřeknu, protože se v týdnu na discotéku nechystám :-) Ale rozhodně to byla zajímavá zkušnost a vznikly z toho pěkné fota a na parketu jsem zářila :-) Takže pokud máte možnost určitě do toho běžte.
klikni na obrázek pro zvětšení.


Pod maskou se lépe žije

11. prosince 2011 v 10:29 | Salome |  ♥DUŠEVNO
Určitě znáte ten pocit, kdy na celý svět nemáte náladu, všichni vás štvou a nejraději bys byla neviditelná. Jsi protivná, každému jen odfrkuješ a i tohle chování ještě více kazí tvoji náladu. Vše kolem Tebe Tě začne štvát a tobě připadá, že to je snad nějaký zákon schválnosti a všichni jsou proti tobě.

Ale kdo by chtěl v téhle už i tak negativně naladěnou dobu poslouchat nějakého bručouna, co se mu věčně něco nelíbí a stěžuje si. Všichni lidé stojí jen o zpříjemnění dne, krásný úsměv a tím vzniká důvod žít. Každý tvoje chování může brát z jiné stránky- někdo nad tím mávne rukou a radši od tebe jde dál, jiný si z tebe dělá srandu, či naschvály jen proto, aby jsis pořád nestěžovala. Ikdyž ty si najdeš pro zlobu plno důvodů, vždy se najdou jiní, kteří těch důvodu mají více.

Proto píši tento článek, který mě už několikrát napadl na téma "pod maskou se lépe žije,,
Tím je myšleno, že i když máš špatnou náladu a nic Tě nebaví, udělej to už jen pro sebe, protože když budeš svou špatnou náladu skrývat pod maskou, zlepší to tvoji náladu a možná tomu aji sama začneš věřit. Ostatní se tak k tobě začnou chovat určitě úplně jinak, můžeš získat i více kamarádů a tvé sympatie se všude zvýší.

Já osobně se to tak také snažím dělat, i když mě něco štve, raději si to neberu zas až tak k srdci a snažím se nad vším jen pousmát. "Skrývat se pod maskou,, ale neznamená neříct svůj názor, když se ti něco nelíbí, skrývání pod maskou znamená neřešit a netrápit se tím celý den. Věř tomu, že pokud se na svět budeš dívat s nadhledem a úsměvem, bude to mnohem lepší než si stále jen stěžovat a přemýšlet, proč svět takový je. Hold musíš vše brát tak jak to je-a musíš to brát z té lepší stránky! Ne nadarmo vznikl citát:

"Chceš-li být v životě štastný, snaž se dělat štastnými ostatní, neboť radost, kterou rozdáváme, se navrací do našeho srdce,,

Tak i když tě něco srazí, postav se čelem vzhůru, usměj se a žíj dál.

Zlatíčko

4. prosince 2011 v 20:49 ☻DOPORUČENÉ FILMY
DVD / FILM / Zlatíčko / Alfie
Komedie, Drama, 2004
Alfie si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, tak o co? Můj názor na film: Dobrý děj na zamyšlení, u filmu se nudit určitě nebudeš, takže doporučuji.