Rozchod- co teď?

9. října 2011 v 10:52 |  ♥SEX&VZTAHY
http://www.klubgenerali.cz/images/FCKeditor/Image/milenci.jpg

Rozchod, rozvod…jedna věc je ustát samotné ukončení vztahu, druhá věc je zvládnout celé následující období do té doby, než máte chuť na nové seznamování nebo než přímo někoho nového potkáte. Jak ale v praktickém životě zvládat ten dlouhý čas poté?

Řeč je samozřejmě o variantě, kdy on z jakéhokoli důvodu opustí vás. Pokud bylo přání skončit to více méně vzájemné, mělo by to pro vás být spíš vysvobození. Ale v případě, že to bylo čistě z jeho strany, čekají vás nelehké dny a noci. Jak se co nejsnadněji s rozchodem vyrovnat a hlavně jak zaplnit tu citovou prázdnotu a spoustu volného času, kterou najednou máte?

Najděte v rozchodu to dobré pro sebe

To, co na první pohled může vypadat jako citová katastrofa, ze které nemáte šanci se vyhrabat, může být ve skutečnosti cenný dar pro vaši budoucnost. Jistě že se z rozchodu, který jste si nepřála, neoklepete ze dne na den. Ale čím více realisticky k tomu budete přistupovat, tím lépe pro vás. Dobrou obrannou pomůckou proti všem smutkům a depresím s rozchodem spojeným bývá hledání nejrůznějších chyb na vašem ex. A čím více jeho chyb si uvědomíte, tím snáze se smíříte s tím, že už spolu nejste a nakonec budete ještě vděčná, že vám prokázal tu službu a dal vám možnost potkat někoho lepšího.

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/images/stories/vztahy/jak_zvladnout_prezit_rozchod_rozvod_manzelstvi_rozpad_vztahu.jpeg

Dopřejte si co nejvíc radosti

Nemusí jít samozřejmě pouze o hledání a shromažďování jeho nedostatků. Rozchod pro vás může být přínosem i pro vlastní uvědomění, co vlastně v životě chcete. Můžete to pojmout jako novou životní etapu, která vám může přinést jak nové obzory a cíle, tak třeba i nové přátelé a při troše štěstí časem i novou lásku. Jde jen o to neodmítat nabízející se možnosti jen kvůli tomu, že právě držíte smutek. Protože smutek vám s ničím nepomůže, právě naopak. Vy přitom potřebujete zažívat co nejvíc veselých situací a příjemných momentů. Nejspíš se vám nepodaří se smutku zbavit okamžitě úplně. Ale vzhledem k tomu, že nic jiného vám nakonec stejně nezbude, je přece rozhodně lepší hodit trápení za hlavu co nejdřív a co nejrychleji se opět naučit žít bez partnera, tak jako před ztroskotaným vztahem.

http://img.ozene.zoznam.sk/zivot/103257.jpg/rozchod-kriza-vztah-hadka.jpg

Když něco končí, něco nového začíná

Čím více nových aktivit budete mít, tím méně prostoru budete věnovat vzpomínání a litování co mohlo být jinak a co by bylo, kdyby tohle nebo kdyby tamto. Ne nadarmo se říká, že když něco končí, něco nového začíná. Sice jste o tu možnost nežádala, ale když už jste jí dostala, proč jí nevyužít a nezkusit se posunout na novou úroveň? Mám ve svém okolí několik lidí, kteří po neplánovaném rozchodu/rozvodu více nebo méně změnili svůj život. Sice těch prvních pár dní, možná týdnů, neměli na nic náladu, ale za krátko si uvědomili své nové možnosti a buď se začali věnovat svým zálibám víc než kdy dřív nebo změnili práci či studijní zaměření nebo někteří dokonce odcestovali. No však, proč ne, když je tu nic extra nedrželo? Sami pak zpětně přiznávají, že ten rozchod byl ten nejlepší dar, který jim jejich ex za celý jejich vztah věnoval.

Nečekej na něj...

Nabídl vám, že můžete po rozchodu zůstat kamarádi? Jak se té nabídce postavíte, samozřejmě záleží na tom, jak moc s ním chcete zůstat v kontaktu. Třeba máte společné přátele nebo si rozumíte s jeho rodiči a podobně. Ale souhlasit s kamarádstvím jen proto, že tajně doufáte, že si to brzy rozmyslí a bude se k vám chtít vrátit, je nešťastné. Ne, že by bylo úplně nereálné, aby si opožděně uvědomil, že vás vlastně miluje a chtěl to všechno napravit. Ale může to pro vás být dosti ponižující - čekat a trápit se kdy a jestli vůbec se vám ozve, že vás chce zpět. Proto je lepší konec vztahu přijmout, začít žít po svém, a když se pak přece jen ozve s omluvou, že udělal chybu, je už jen na vás, jestli mu dáte druhou šanci nebo jste už sama udělala za vaším vztahem tlustou čáru
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama