Když narazíš na falešného přítele

9. října 2011 v 10:53 |  ♥DUŠEVNO

Proč je falešný přítel horší než nepřítel? Nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.
Přátele si každý vybírá podle sebe. Co ale s tím, když "vybereš špatně" a navíc si to ještě nezjistila?

Je jedno, jestli jde o kluka nebo holku. Podle tvého jste přátelé a v jeho/její společnosti je ti dobře. Všechno bylo ok, dokud se nezačal/a chovat divně, možná až trochu odmítavě. No, to nevadí - řekneš si - každý nemůže mít pořád náladu. Jenže tahle odmítavost trvá už delší dobu, neozývá se ti, neodpovídá ti na vzkazy? Třeba to byl právě ten falešný přítel. Ten člověk si tě mohl vyhlídnout z jakéhokoliv důvodu, například jsi oblíbená, tak se s tebou bavil jen proto, aby byl oblíbenější, nebo se přes tebe chtěl dostat k jiným lidem, kteří by ho jinak nebrali. Zkrátka a dobře - využil tě.
Možná si říkáš, že to není pravda, že by to nikdy neudělal, vždyť byl tak milý. To je právě ono. Chovají se mile a přátelsky, ty jim to oplácíš, protože je začínáš mít ráda, a oni si tě pomalu začínají omotávat kolem prstu. A když už dosáhnou toho, co potřebovali, jako bys neexistovala.
Nejhorší je, že tyhle lidi asi nemůžeš odhadnout dopředu. Když se dozvíš z vyprávění ostatních, že mají s tím dotyčným špatné zkušenosti, tak se s ním asi bavit nezačneš. Jenže nesmíš být zase tolik paranoidní, že každý nový člověk, se kterým se seznámíš, je špatný. Takže důvěřuj, ale prověřuj!
Pokud si opravdu myslíš, že jsi ve styku s někým takovým, zkus přemýšlet, proč se to stalo. Co si tím chtěl dokázat. Hlavně nebuď smutná nebo naštvaná. Zkus taky zapřemýšlet, jestli to chceš s tím dotyčným nějak napravit, nebo ho prostě začít ignorovat. Když si myslíš, že to zase nebyl tak špatný člověk, ale jeho chování tě stejně mrzí, zkus si to s ním vyříkat. No a pokud tě už nezajímá, tak ho neřeš a vrať se ke svým starým přátelům, kterým důvěřuješ.
Můžou se objevit ale i tací, kteří ti přeberou kamarády nebo třeba i tvého kluka! Je to sice smutné, ale pokud se ti to stalo, stesk ti nepomůže. Praví kamarádi by se nedali zlákat a láska tvého kluka asi nebyla taková, jak se ti zdálo. Věř mi v tom, že tohle určitě nebyli jediní lidé na planetě, které by sis oblíbila, a jediný kluk, do kterého by ses zamilovala.

Jak se možná projevuje onen falešný přítel, když už tě využil:
- Neodpovídá ti na smsky nebo zprávy na chatu, a potom ti vysvětluje, že nemá kredit nebo že spadla síť? Možná je to pravda, možná už na tvé zprávy není zvědavý, a možná ani potom nic nevysvětluje.
- Už spolu nepodnikáte žádné společné akce a ani nechodíte ven. Třeba jen nemá chuť, ale neříká NE nějak často?
- Pomlouvání také může nastat, pokud jsi mu už ukradená. Můžeš se pokusit ostatním vysvětlit, jak to mezi vámi je a proč to dělá, nebo to nechat být, protože ty si přece nebudeš kazit den někým, kdo tě zradil.
- Prostě tě ignoruje - nepozdraví, dělá že tě nevidí a podobně. To je od něj postoj, kterým naznačuje, že to mezi vámi už skončilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama