Jak na francouzkou manikúru

7. října 2011 v 17:22 |  ►KRÁSA&PÉČE
http://media.novinky.cz/362/83620-top_foto2-mhysi.jpg
Francouzská manikúra je velice populární a trendy. A hlavním důvodem je asi to, že francouzská manikúra je velmi univerzální. Dokonale se hodí k džínům a tričku ale stejně tak se bude hodit k plesovým šatům nebo dokonce na svatbu. Klasická francouzská manikúra má světle růžový základ (base coat) a špičky nehtů jsou nalakovány zářivou bílou. Každé nehtové studio má tuto manikúru v nabídce. Ženy se ale většinou nespokojí s klasickou verzí francouzské manikúry a vyhledávají různá zdobení.
Samozřejmě je nejlepší nechat si francouzskou manikúru udělat v nehtovém salónu. Mají všechno potřebné vybavení a talent na vykreslování vzorů;-) Výsledek proto bude dokonalý a profesionální. Ale samozřejmě velmi pěkného výsledku lze dosáhnout i doma. Proto přinášíme návod na francouzskou manikúru krok za krokem.
Pro přehlednost si očíslujeme jednotlivé prsty. V průběhu celého návodu prosím postupujte v úpravě nehtů tak, jak naznačuje následující obrázek.
Začínat vždy stejným nehtem je to důležité především proto, aby měl lak dostatek času zaschnout před nanášením další vrstvy.
Dále je potřeba si připravit laky které budeme potřebovat. Doporučujeme podkladový lak (base coat), základní barevný lak (většinou růžový), bílý lak na špičky nehtů a vrchní bezbarvý lak (top coat).
Nehty připravíme tak jako při každé manikúře. Pomocí pilníku je zapilujeme do požadovaného tvaru. Pro francouzskou manikúru je vhodnější tvar hranatý. Pokud jsou na nehtech jakékoliv nerovnosti, doporučujeme je zlehka přebrousti po celém jejich povrchu. Pokud máte nehty hladké, můžete tento krok vynechat. Dále doporučujeme použít gumovou leštičku na nehty a upravit s ní nehty v celé jejich délce. Hlavně je to důležité na koncích nehtů, zamezí se tím totiž jejich lámavosti.
Jako první aplikujeme podkladovou bázi. Začínáme od kůžičky a v prostředku nehtu. Poté se přesuneme do stran. Takto nalakované nehty necháme minimálně 30 sekund zaschnout.
Stejným způsobem jako podkladovou bázi naneseme i základní barevný lak. Opět necháme důkladně zaschnout. Pokud je to třeba naneste ještě jednu vrstvu základního laku.
Pokud nejsme v lakování francouzské manikúry příliš sběhlé, použijeme samolepící šablonky na francouzskou manikúru a přilepíme je na okraje nehtů asi 3-4 mm od konce. Špičky nehtů přelakujeme bílým lakem. Chvilku počkáme, necháme lak zavadnout a můžeme šablonky sundavat. Důležité je ovšem nenechat ho úplně zaschnout, šablonky by se pak šly dolů velmi špatně.
aplikace podkladového laku aplikace základního barevného laku aplikace bílého laku na špičky
Pokud si věříme a šablonky nepotřebujeme, doporučujeme začínat s bílým lakem na levé vnější straně nehtu a postupně lakovat směrem do středu, stejně tak postupujeme zprava.
A teď je čas na ostranění všech nedokonalostí a přetahů. Pokud se bílý lak rozpil směrem do růžového, použijeme odlakovací korektor v tužce a všechen přebytečný lak odstraníme. Pomocí tohoto korekčního odlakovače se můžeme zbavit i přetahů na kůžičku. Pokud odlakovací korektor v tužce nemáme, postačí nám pomerančové dřívko s kouskem vaty namočeným do běžného odlakovače.
aplikace bílého laku od kraje do středu odstraňování chybiček
Teď už zbývá jenom poslední krok a to přelakovat celé nehty průhledným bezbarvým lakem (top coat), který jim dodá lesk. Lakujeme od spodního okraje nehtu a to proto aby nedošlo k rozmazání bílých špiček na zbytek nehtu. Celé dílo necháme dostatečně zaschnout po dobu minimálně tří minut. A můžeme se kochat skvělým výsledkem. Dokonalou francouzskou manikúrou.
dokončená francouzská manikúra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama