Co s kámoškou po rozchodu

9. října 2011 v 10:55 |  ♥DUŠEVNO
Kámoška po rozchodu

Je ti jí líto, protože vidíš, jak trpí, ale na rozdíl od ní máš na celou situaci racionální pohled. Ona je naprosto zdeptaná a převálcovaná náporem negativních emocí a tvoje dobře míněné rady většinou nevnímá. Co dělat, aby tvoje pomoc byla konečně k něčemu?
1. Není jediná
I když ona má pocit, že už nikdy nebude šťastná, připomeň jí, jak ses ty sama oklepala z rozchodu s tvým ex, nebo jak tuhle bolest překonala jiná vaše kámoška. Zmiň ale radši ty lidi, co se z toho dostaly celkem rychle a teď jsou zase spokojení a vesele randí. Její vlastní předchozí rozchody ale nezmiňuj, ať nemá pocit, že jí to nikdy s nikým nemůže vyjít.
2. Ukliďte ho
Sejde z očí, sejde z mysli. Pomož jí odstranit všechno, co by jí ho připomínalo. Jestli na to ona sama nemá, dej si brigádku v jejím pokojíku a do krabice ukryj všechny jejich fotky a dárečky od něj, ať je nemá na očích. Totéž udělej v jejím počítači. Nic nemaž, jen schovej nebo zamkni. Až to překoná, ráda si připomene fotky z dovolené, i když na ní byla s ním. Mrzelo by ji, kdyby o tyhle obrázky přišla úplně.
3. Buď jí nablízku
Když tě prosí, že potřebuje být sama, toleruj ji, ale jen do určité míry. A dej jí to jasně najevo. Přece ji nenecháš brečet celé týdny doma zavřenou v pokojíku. Nejspíš se jí hned nebude chtít mezi lidi, ale i procházka do přírody, kde si bude moct pročistit hlavu, jí udělá dobře.

4. Poslouchej ji
My holky fungujeme všechny podobně. Z největší bolesti a trápení se potřebujeme vypovídat. Poslouchej ji. Nech ji vymluvit bez potřeby reagovat na to, co říká. Spousta toho, co vypustí z úst, budou nejspíš pěkné nesmysly, ale neodporuj jí. Ať o něm říká vše, co cítí. Rozhodně jí ale vymluv negativní myšlenky o sobě samé. Jakmile bude tvrdit, že ji už nikdo nebude chtít, že je pro kluky ošklivá, nebo dokonce že má chuť se zabít, takové hlouposti jí zakaž. Jestli máš pocit, že je na tom psychicky vážně špatně, měla bys jí doporučit návštěvu psychologa. Klidně tam jdi s ní, ať se sama nestydí.
5. Nezakazuj jí smutek
Bolest a trápení si nejde zakázat, ta prostě musí sama odeznít. A to nepřijde hned, je to otázka času. Když vidíš, že je smutná, nenuť ji do radosti. Na tyhle pocity má právo a musí si tím projít. Utěš ji tím, že teď je sice smutná, ale překoná to. A říkej jí, v čem je skvělá, tím můžete tohle trápení rychleji překonat.

6. Nepomlouvej ho
"Je to debil, když tě nechal." Touhle větou utěšuje holky po rozchodu většina kamarádek. Je jednoduché ho očernit a pomluvit, ukázat, že to vlastně nebyl žádný ideál a že má být ráda, že se ho včas zbavila. Jenže ona ho pořád ještě miluje, tahle slova jsou tedy naprosto zbytečná. Ano, určitě měl řadu špatných vlastností, ale i spoustu dobrých, kvůli kterým ho měla ráda. Zkus mluvit konkrétně o nich. Jistě, bylo třeba hezké, že jí často nosil kytky, ale většinou jako omluvu za to, že na ni byl minule hrubý a nadával jí. Zaplatil za ni sice kino i večeři, ale taky ji nechal půl hodiny čekat, protože chodil věčně pozdě. Zkus jí otevřít oči a připomenout, že nebyl tak skvělý.

7. Probuď v ní krásu
Tvá kámoška má teď nejspíš hodně pochroumané sebevědomí. Pomůžeš jí, když jí ukážeš, jak je krásná. Nenuť ji do žádné radikální proměny, na to teď není ta pravá chvíle. Zkuste si ale hrát s účesy, blbněte s líčením. Musí si uvědomit, že je hezká a že jsou věci, které na sobě má ráda a nejspíš je budou mít rádi o kluci.

8. Dej jí do těla
Tíha, která na ni doléhá, ji pěkně vysává. Pořád je bez energie a nejradši by jen ležela doma. To jí nedovol. Naopak, vytáhni ji na takovou činnost, při které se pořádně zapotí a vybije si zlost. Zkuste kurz kickboxu nebo se jděte vyblbnout na paintball.

9. Seznam ji s novými lidmi
Když už to s ní bude trošku lepší, seznam ji s novými lidmi. Je jedno, jestli to budou holky nebo kluci. Prostě jí ukaž, že ji ostatní berou, připadá jim milá a zábavná.

10. Vyblbněte se
Po čase už nejspíš přestala brečet, ale do zpěvu jí ještě není. Zkus ji rozesmát. Vytáhněte z půdy staré oblečení a rozjeďte retro módní přehlídku. Nebo hrajte maňáskové divadlo pro jejího mladšího bráchu. Vtáhne ji to a za chvíli se bude smát. Rozchod jí prostě vymažeš z hlavy novými veselými zážitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenni Jenni | Web | 21. července 2017 v 12:42 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5C. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobností WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama